Gmina Sadkowice

1065

Galeria

Imieniny

Wtorek, 6 czerwca 2023
Imieniny Norberta, Pauliny

BIP

Treść strony

Uczniowie Zespołu Szkól w Sadkowicach posłami na Sejm Dzieci i Młodzieży w roku 2022

Elwira Górecka i Olaf Pluta - uczniowie Zespołu Szkól w Sadkowicach - zasiedli w ławach poselskich. W dniu 1 czerwca 2022 roku spotkali się z Marszałkami Sejmu RP, Parlamentarzystami oraz Rzecznikiem Praw Dziecka  - P. Mikołajem Pawłem Pawlakiem. 

Galeria zdjęć na stronie Szkoły: www.zssadkowice.pl

Zespół Szkół w Sadkowicach

Uczennica Zespołu Szkół w Sadkowicach finalistką Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

Brygida Darnowska uczennica Zespołu Szkół w Sadkowicach ponownie finalistką Wojewódzkiego Konkursu Historycznego organizowanego przez ŁKO.

W piątek 4 czerwca 2022 r w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Pułaskiego w Pabianicach  odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Losy Polaków z Ziemi Łódzkiej w latach 1914 – 1945. Od początku I wojny światowej do zakończenia II wojny światowej”. Konkurs został zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Łodzi i Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach. 

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów historią Polaków i Polski okresu I i  II wojny światowej oraz II  Rzeczypospolitej ze szczególnym uwzględnieniem historii regionalnej;
1) poznawanie historii narodu i państwa poprzez przywrócenie naszej pamięci
osób nieznanych, mało znanych bądź zapomnianych,  ze wszystkich sfer życia społecznego, w tym  kultury i sportu; 
2) poznawanie jednostkowych losów i poprzez to postrzeganie najnowszej
dramatycznej historii Polski jako bliższej i bliskiej;
3) rozwijanie umiejętności wyszukiwania i korzystania z informacji zawartych w różnych źródłach;
4) kształtowanie szacunku do wartości demokratycznych i patriotycznych.
 
W podróży do Pabianic towarzyszył Brygidzie dyrektor Marek Lewandowski oraz Pan Radosław Kowalczyk, który przygotowywał uczennicę do konkursu. 
 
Brygida otrzyma kolejne 3 punkty w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.  

Więcej na http://zssadkowice.pl/index.php?id=osiagniecia#2237

Zespół Szkół w Sadkowicach

 • Finaliści Wojewódzkiego Konkursu Tematycznego

Uczniowie Zespołu Szkół w Sadkowicach finalistami Wojewódzkiego Konkursu Tematycznego!

W dniu 19 maja 2022 roku Łódzki Kurator Oświaty - Waldemar Flajszer nadał uczniom Zespołu Szkół w Sadkowicach: Brygidzie Darnowskiej, Mai Marciniak, Mai Kłos, Julii Kowalczyk, Maciejowi Pajdzie tytuł finalisty w Wojewódzkim Tematycznym Konkursie pn. "Żołnierze Wyklęci - niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej". Finaliści ze szkół podstawowych za udział w konkursie otrzymali dodatkowe 3 punkty, które pomogą im w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Konkurs organizowany był przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, przy współudziale Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Skierniewicach oraz Zgierzu.
Celem Konkursu było: upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych; budzenie i utrwalanie dumy z dziedzictwa narodowego; pielęgnowanie polskości oraz rozwój i kształtowanie świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej mieszkańców, a także pielęgnowanie i rozwijanie tożsamości lokalnej;  upowszechnienie wiedzy historycznej o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II Wojnie Światowej;  kultywowanie wartości, ideałów i postaw żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego; doskonalenie umiejętności samodzielnego poszukiwania, gromadzenia i selekcjonowania informacji z różnych źródeł.  

Gratulujemy uczniom oraz Panu Radosławowi Kowalczykowi, nauczycielowi historii, który przygotował uczniów do konkursu.

Zespół Szkół w Sadkowicach

 • Podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

W dniu 13 maja 2022 roku uczniowie Zespołu Szkół w Sadkowicach z klasy VIIIb: E. Górecka, M. Kłos, M. Żaczkiewicz otrzymali z rąk Dyrektora Skierniewickiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi Pani Ireny Marii Lesiak  (na zdjęciu, pierwsza po lewej) wraz z Paniami Anną Podkańską i Zofią Kalisz - wizytatorami Kuratorium Oswiaty w Łodzi zaszczytny tytuł finalisty w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych nadany przez Łódzkiego Kuratora Oświaty. Elwira Górecka - finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z: matematyki, geografii, fizyki. Maja Kłos - tytuł finalisty z: chemii, matematyki, geografii. Mateusz Żaczkiewicz: tytuł finalisty z geografii. Gratulujemy uczniom, ich rodzicom oraz Paniom: Teresie Wielgus (matematyka, fizyka), Ewie Kępce (geografia)  i Magdalenie Pajdzie (chemia). Otrzymanie tytułu finalisty uprawnia uczniów do otrzymania dodatkowych punktów przy dostaniu się do szkoły ponadpodstawowej. 

Więcej na stronie zssadkowice.pl

Zespół Szkół w Sadkowicach

W obronie wartości, ku chwale Ojczyzny. Stanisław Sojczyński "Warszyc"

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sadkowicach - Elwira Górecka i Olaf Pluta - biorą udział w konkursie "Sejm Dzieci i Młodzieży". Jednym z zadań było stworzenie filmu na temat wybranego żołnierza Armii Krajowej, w celu kształtowania postaw obywatelskich wśród młodzieży w środowisku lokalnym. Uczniowie zaprezentowali krótką historię Stanisława Sojczyńskiego "Warszyca". Zapraszamy do obejrzenia filmu.

https://youtu.be/NFZl3AneIv0

 

Kontakt

plik,4385,orzel-bez-tla-gif.gif
Urząd Gminy
w Sadkowicach

Sadkowice 129A
96-206 Sadkowice
powiat rawski
województwo łódzkie

NIP: 8351178176
REGON: 000550315

tel./ fax: 468156191
tel. 468156167

e-mail:
ug@gminasadkowice.pl

Godziny urzędowania

poniedziałek 7:30 - 15:30,
wtorek 7:30 - 16:30,
środa 7:30 - 15:30,
czwartek 7:30 - 15:30,
piątek 7:30 - 14:30.

Różności

 • „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
 • Połączenie z tłumaczem migowym
 • Inwestycje w ramach Programu Polski Ład
 • Karta Dużej Rodziny
 • Inwestycje
 • PROW
 • Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
 • ŁARR
 • PROW 2014-2020
 • SIP
 • Mój prąd
 • gwl
 • łódzkie
 • Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego
 • Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi
 • LFRR
 • System Informacji Przestrzennej

Stopka

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.