Gmina Sadkowice

26

Galeria

Imieniny

Czwartek, 9 lutego 2023
Imieniny Cyryla, Eryka

BIP

Banery

 • Galeria zdjęć i filmów
 • Mapa gminy
 • Powiadomienia SMS

Treść strony

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkowicach ogłasza nabór na szkolenie

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkowicach ogłasza nabór dzieci i młodzieży w wieku 10-14 i 15-18 lat na szkolenie  „Korzystanie z cyfrowych usług na zaawansowanym poziomie” w ramach projektu „Sieć na kulturę w podregionie skierniewickim”. Liczba miejsc ograniczona!

 • Korzystanie z cyfrowych uslug na zaawansowanym poziomie

Informacja

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkowicach będzie zamknięta dla czytelników w dniach 7-29 listopada.

MAŁA KSIĄŻKA, WIELKI CZŁOWIEK

MAŁA KSIĄŻKA, WIELKI CZŁOWIEK

projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym (roczniki 2014-2017).

Zapisz dziecko do GBP w Sadkowicach lub Filii w Lubani i odbierz książkę w prezencie.

 

Od września 2020 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkowicach kontynuuje kampanię społeczną „Mała książka – wielki człowiek”. Pragniemy przypomnieć czytelnikom o korzyściach płynących ze wspólnego rodzinnego czytania.

Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowany jest  przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” we współpracy   z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka  i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Zachęcamy do zapoznania się z ideą projektu na stronie: http://wielki-czlowiek.pl/ 

 

 

 • PLAKAT-2020

Harmonogram otwarcia biblioteki w Lubani

Harmonogram otwarcia

 biblioteki szkolno- publicznej w Lubani

w okresie wakacyjnym.

(wejście od placu zabaw)

 

16.07.2020 r. -    9.00 godz.  - 11.00 godz.

23.07.2020 r. -    9.00 godz.  - 11.00 godz.

13.08.2020 r. -    9.00 godz.  - 11.00 godz.

20.08.2020 r. -    9.00 godz.  - 11.00 godz.

27.08.2020 r. -     9.00 godz.  - 11.00 godz.

Serdecznie zapraszamy!

 

Informacja dla czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkowicach

INFORMACJA DLA CZYTELNIKÓW GBP W SADKOWICACH

Dnia 5 maja 2020 roku GBP  w Sadkowicach zostanie otwarta w zakresie świadczenia usług dla Czytelników: wypożyczenia oraz zwroty księgozbioru.

Do odwołania pozostaje zamknięta: czytelnia oraz dostęp do komputerów. Nie będą również organizowane spotkania, zajęcia, warsztaty i inne zaplanowane wydarzenia.

W trosce o Wasze bezpieczeństwo informuję, że na terenie GBP może przebywać w tym samym czasie do 2 czytelników.

Informuję, że dla wspólnego dobra GBP będzie działać w reżimie sanitarnym.

Zasady obowiązujące czytelników.

 1. Czytelnik przed przyjściem do biblioteki aby uniknąć tłoku i kolejek zgłasza chęć wypożyczenia/zwrotu książek telefonicznie: tel. 46 815 60 55, lub 781 859 130 lub za pomocą e-maila: bibliotekasadkowice@interia.pl  w godzinach otwarcia biblioteki.
 2. Czytelnik przez cały czas przebywania na terenie Biblioteki nosi maseczkę i rękawiczki.
 3. Czytelnik zwracający książki odkłada je do pudełka oznaczonego napisem ZWROTY.
 4. Czytelnicy nie będą mogli swobodnie poruszać się między regałami bibliotecznymi. Książki udostępnia jedynie bibliotekarz z zachowaniem  środków ostrożności (maseczka, rękawiczki).
 5. W przestrzeni bibliotecznej zapewnione zostaną środki dezynfekcyjne dla czytelników.

Informacja GBP w Sadkowicach

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkowicach

BĘDZIE ZAMKNIĘTA OD DNIA 16 MARCA 2020 DO ODWOŁANIA

 • Zwroty  i zbiorów bibliotecznych podczas zamknięcia Biblioteki nie będą przyjmowane.
 • Wypożyczenia zbiorów biblioteczny będą realizowane tylko do dnia 13 marca 2020 r.
 • Zaplanowane wydarzenia w warsztaty itp. od dnia 11 marca 2020 r. zostają odwołane.

  Przepraszamy za wszelkie utrudnienia.
  O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.
  Więcej informacji pod numerami telefonów: 46 815 60 55, 781 859 130

Wielkanocne warsztaty kreatywne

 • -

Warsztaty dekupage’u

 • -

Mała książka – wielki człowiek

Warto czytać!
     29 października 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lubani odbyło się spotkanie promujące kampanie społeczną „Mała książka – wielki człowiek”. Pani Gabriela Stępniak kierownik Gminnej Biblioteki w Sadkowicach przeczytała dzieciom książkę  z serii: Kicia, Kocia i Nunuś  pt. ,, Gdzie jest szczurek?”  Anity Głowińskiej. Książeczka z okienkami do otwierania to wspaniała zabawa i nauka. Dzieci obecne na spotkaniu  z wielkim zaangażowaniem śledziły losy bohaterów  i otwierały okienka  umieszczone w książce. Po odczytaniu książki odbyła się zabawa interaktywna, którą przeprowadziła Pani Beata Matysiak - bibliotekarka i organizatorka spotkania. Akcja ta przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego czytania. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię.
     Warto wspomnieć, że wszystkie dzieci uczęszczające do Przedszkola i Zerówki w naszej szkole już otrzymały książkę – ,,Pierwsze czytanki” oraz Kartę Małego Czytelnika.  W starannie dobranym zestawie utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych znajdują się zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. Całość została wzbogacona znakomitymi ilustracjami artysty Józefa Wilkonia.
     Już niedługo kolejne spotkanie czytelnicze!

Beata Matysiak
Szkoła Podstawowa im. Marszałka
Józefa Piłsudskiego w Lubani

 

 • -
 • -
 • -

Projekt „Mała książka – wielki człowiek”

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Sadkowicach oraz w Filii w Lubani rusza projekt „Mała książka – wielki człowiek” 

Gminna Biblioteka publiczna zgłosiła się do projektu „Mała książka – wielki człowiek”  realizowanego przez Instytut Książki. Już od 16 września do GBP w Sadkowicach oraz Filii przy szkole w Lubani mogą zgłaszać się rodzice z dziećmi z roczników 2013–2016. Beneficjentami projektu są zarówno dzieci, które już są czytelnikami, jak i te, które nimi zostaną.

Mali Czytelnicy po odwiedzeniu biblioteki otrzymają od bibliotekarza Wyprawkę Czytelniczą, czyli: książkę, poradnik dla rodziców oraz Kartę Małego Czytelnika.

Naklejkę na Kartę otrzymuje dziecko każdorazowo, gdy odwiedzi bibliotekę i wypożyczy m.in. jedną książkę z księgozbioru dziecięcego. Na każde dziecko, które uzbiera 10 naklejek, czeka imienny dyplom,  potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania. Dyplom będzie przekazany Małemu Czytelnikowi uroczyście, tak aby dziecko czuło się wyjątkowo. To   z pewnością zmotywuje je do kontynuowania zabawy.

Po uzbieraniu pierwszych 10 naklejek dziecko może otrzymać kolejną Kartę Małego Czytelnika (uwaga – kolejna karta nie oznacza ponownego przekazania pozostałych elementów Wyprawki Czytelniczej!). Jeśli dziecko zgubi lub zniszczy kartę, otrzyma  jej duplikat.

 

Gabriela Stępniak
Kierownik Gminnej Biblioteki w Sadkowicach

 • -

Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza

Zapraszamy do skorzystania z zasobów Gminnej Biblioteki Publicznej.  Na dzień 31. 12.2018 r. biblioteka posiada 15 509  woluminów.

Obecnie biblioteka prenumeruje i  udostępnia czasopisma dla dzieci:  „Viktor”, „Junior” oraz „Dziennik Łódzki” i „Głos Rawy” oraz numery archiwalne czasopisma Cogito. Biblioteka jest w trakcie komputeryzacji zbiorów i przygotowuje się do wprowadzenia elektronicznego wypożyczania książek.

Aktualnie  w elektronicznym katalogu  Biblioteki znajduje 5 211 książek i systematycznie są wprowadzane kolejne pozycje.  Można już korzystać katalogu w formie on-line.

Nowością w bibliotece są komiksy dla dzieci:  Ptyś i Bill – Do ataku!, Codziennik, Studio tańca, Mój kumpel mikrob, Dinozaury: skamieliny i pióra, seria Ariol i dla dorosłych: Czarny diament, Mój największy wróg.

Czytelnicy mogą zgłaszać propozycje zakupów książek osobiście lub poprzez e-mail.

Użytkownicy biblioteki mogą skorzystać także z księgozbioru podręcznego oraz komputerów z dostępem do Internetu a także Wi-Fi.

 

Kontakt: tel. 46 815-60-55

e-mail:bibliotekasadkowice@interia.pl

Gabriela Stepniak  - Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej:

 

KATALOG ON – LINE
Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkowicach

 

GBP w Sadkowicach czynna:

Poniedziałek               12.00-16.00

Wtorek                          9.00-13.00

Środa                           12.00-16.00

Czwartek                       9.00-13.00

Piątek                          12.00-16.00

 

Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza na warsztaty „Jajko Wielkanocne kanzashi”

Wszystkich, którzy lubią rękodzieło biblioteka już w marcu zaprasza na warsztaty tworzenia ozdób wielkanocnych.

mile widziany pistolet do klejenia na gorąco, choć niekoniecznie. krótka linijka, pęseta,   ew. tealight lub zapalniczka, nożyczki,  Potrzebne materiały: jajka styropianowe wys. do 10 cm, wstążka satynowa szer. 6 mm, wstążka satynowa szer. 25 mm, krótkie szpilki, kamyczki sztrasu, świeczka z podstawką,

Termin: 11.03.2019 r., godz. 15.00

Szczegóły i informacje w Bibliotece.

 

 

 

 

Gminna Biblioteka Publiczna
w Sadkowicach czynna:

 

Poniedziałek

12.00 – 16.00

Wtorek

8.00 – 12.00

Środa

12.00 – 16.00

Czwartek

8.00 – 12.00

Piątek

12.00 – 16.00

 

Katalog Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkowicach

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkowicach
Sadkowice 128
96-206 Sadkowice

tel. 46 815-60-55

Gabriela Stępniak - Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkowicach.

 • -
 • -
 • -
 • -

Kontakt

plik,4385,orzel-bez-tla-gif.gif
Urząd Gminy
w Sadkowicach

Sadkowice 129A
96-206 Sadkowice
powiat rawski
województwo łódzkie

NIP: 8351178176
REGON: 000550315

tel./ fax: 468156191
tel. 468156167

e-mail:
ug@gminasadkowice.pl

Godziny urzędowania

poniedziałek 7:30 - 15:30,
wtorek 7:30 - 16:30,
środa 7:30 - 15:30,
czwartek 7:30 - 15:30,
piątek 7:30 - 14:30.

Różności

 • „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
 • Połączenie z tłumaczem migowym
 • Inwestycje w ramach Programu Polski Ład
 • Karta Dużej Rodziny
 • Inwestycje
 • PROW
 • Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
 • ŁARR
 • PROW 2014-2020
 • SIP
 • Mój prąd
 • gwl
 • łódzkie
 • Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego
 • Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi
 • LFRR
 • System Informacji Przestrzennej

Stopka

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.