Gmina Sadkowice

3

Galeria

Imieniny

Poniedziałek, 20 marca 2023
Imieniny Eufemii, Klaudii

BIP

Banery

  • Galeria zdjęć i filmów
  • Mapa gminy
  • Powiadomienia SMS

Treść strony

Walne Sprawozdawcze Zebranie Członków ZS RP O/Sadkowice

Walne Sprawozdawcze Zebranie Członków Związku Sadowników RP Oddział Sadkowice

Zapraszamy na Walne Sprawozdawcze Zebranie Członków Związku Sadowników RP
Data: 24.03.2023 r. godz.: 18:00
Miejsce: Szkoła Podstawowa w Sadkowicach

Proponowany porządek obrad:
1. Otwarcie zebrania
2. Wybór Prezydium Walnego Zebrania.
3. Przyjęcie porządku zebrania
4. Wybór Komisji Mandatowo-Skrutacyjnej
5. Wybór Komisji Uchwał i Wniosków
6. Sprawozdanie Prezesa Oddziału Związku Sadowników Rp z działalności
7. Sprawozdanie Skarbnika Oddziału
8. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej Oddziału
9. Dyskusja nad sprawozdaniami
10. Udzielenie Absolutorium
    a) Członkom Zarządu Oddziału,
    b) Komisji Rewizyjnej.
11. Wybór delegatów na Walne Zebranie
12. Uchwały i wnioski podjęte na zebraniu
13. Dyskusja i wolne wnioski (Prezes ZSRP - Mirosław Maliszewski)
14. Zamknięcie obrad

Wojskowe Targi Służby i Pracy w Skierniewicach

Po raz pierwszy Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji organizują WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY. To jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny. Targi odbędą się w Skierniewicach oraz w 15 miastach w Polsce, 17-18 marca 2023 r. (piątek – sobota) w godz. 9.00-18.00. Zainteresują wszystkich tych, którzy szukają ciekawej pracy, chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu i zobaczyć na żywo profesjonalizm żołnierzy Wojska Polskiego.

– Chcemy pokazać, że Wojsko Polskie to atrakcyjne, nowoczesne miejsce pracy, gdzie potrzebni są ludzie o różnych specjalnościach i zainteresowaniach. Gwarantujemy im przy tym rozwój osobisty poprzez szkolenia i kursy, możliwość awansu oraz brak rutyny – podkreśla Mariusz Błaszczak wicepremier, minister obrony narodowej.

Targi są kompleksowym sposobem informowania o dostępnych w Siłach Zbrojnych możliwościach rozwoju zawodowego zarówno w kontekście dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej jak również służby zawodowej. Każdy uczestnik będzie mógł osobiście porozmawiać z żołnierzami, studentami uczelni wojskowych, poznać odpowiedzi na nurtujące go pytania dotyczące specyfiki zawodu żołnierza, a także złożyć wniosek o powołanie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Zapraszamy na Wojskowe Targi Służby i Pracy w SKIERNIEWICACH - Akademia Nauk Stosowanych Stefana Batorego, ul. Batorego 64c                       

Różne drogi do służby wojskowej

W każdym z tych miejsc osoby zainteresowane służbą w wojsku będą mogły znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych. Dowiedzą się przede wszystkim, na czym polega dobrowolna zasadnicza służba wojskowa, – kto może podjąć to wyzwanie, jak wygląda procedura powołania, na jakie korzyści może liczyć osoba aplikująca do DZSW. Obecni podczas targów rekruterzy przedstawią informację jak zostać żołnierzem zawodowym, a także możliwości podjęcia innych rodzajów służby wojskowej, np. terytorialnej lub rezerwy aktywnej. Zainteresowani pracą na stanowiskach cywilnych w resorcie obrony narodowej również będą mogli zapoznać się z ofertami w poszczególnych jednostkach i instytucjach wojskowych.

Seria Q&A z rekruterem

Podczas Targów dostępne będą punkty rekrutacyjne obsługiwane przez wojskowe centra rekrutacji. Przedstawiciele WCR nie tylko udzielą szczegółowych informacji czy odpowiedzą na pytania i wątpliwości, ale również - na życzenie -  przedstawią spersonalizowaną ścieżkę kariery opartą o dotychczasowe wykształcenie, doświadczenie zawodowe i oczekiwania wynikające z indywidualnych zainteresowań. Zdecydowani będą mogli na miejscu wypełnić wniosek o powołanie do służby. Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji przedstawi także szkolenia realizowane w ramach projektów MON w klasach wojskowych czy szkolenia ochotniczego dla studentów w programie Legia Akademicka.

Możesz stać się jednym z nas 

Osoby, które myślą o konkretnych formacjach będą mogły bezpośrednio spotkać się i porozmawiać z żołnierzami, ponieważ podczas targów wystawiać się będą m.in. Dowództwo Generalne RSZ, Dowództwo Garnizonu Warszawa, Wojska Obrony Terytorialnej, Wojska Obrony Cyberprzestrzeni, Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych, Żandarmeria Wojskowa, Wojskowa Służba Zdrowia. Swoją ofertę przedstawią również wszystkie uczelnie wojskowe w Polsce.

Pokazy najnowocześniejszego sprzętu, wyszkolenia żołnierzy i … grochówka

Program targów wzbogacą liczne atrakcje, które tak bardzo cieszą miłośników wojskowości. Zaplanowano prezentacje nowoczesnego sprzętu m.in. będzie można zobaczyć czołg Leopard 2A5, wyrzutnię rakietową WR-40 LANGUSTA, przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD, wyrzutnię PATRIOT, trenażery CYKLOP i GROM oraz indywidualne, specjalistyczne wyposażenie wojskowe. Na terenie targów odbędą się liczne pokazy, min. wyszkolenia kadetów, walki wręcz, maskowania taktycznego czy pierwszej pomocy na bazie fantomów. Będzie można również pod okiem specjalistów poćwiczyć postawy strzeleckie oraz składanie i rozkładanie broni. Miłośnicy wojskowego brzmienia wezmą udział w koncertach Orkiestry Wojskowej, a dodatkową atrakcją będzie występ Młodego Potara czyli sierż. Dariusza Potargowicza, rapującego żołnierza z 38. dywizjonu zabezpieczenia Obrony Powietrznej w Sochaczewie.  Fani wirtualnej rzeczywistości i nowoczesnych technologii w ramach targów przetestują Gogle VR. Wszyscy chętni będą mogli sprawdzić swoją wiedzę i wziąć udział w Quizie „Nowoczesna Armia” oraz wygrać atrakcyjne nagrody.

Nie zabraknie prawdziwego kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka.

Wojskowe Targi Służby i Pracy to propozycja dla zdecydowanych na służbę wojskową jak i wciąż szukających pomysłu na swoją zawodową drogę. 

  • Wojskowe Targi Służby i Pracy w Skierniewicach, baner

Działaj lokalnie – skorzystaj z pomocy ogólnopolskiej akcji Masz Głos!

Od 21 lutego do 5 marca 2023 trwają zapisy do ogólnopolskiej akcji Masz Głos Fundacji Batorego. Do akcji mogą zgłaszać się organizacje społeczne i nieformalne grupy mieszkańców, zwłaszcza pochodzące z małych miejscowości i na początku swojej działalności, które w ciągu tego roku chcą zrobić coś dobrego dla swojej społeczności lokalnej.

  • Od 21 lutego do 5 marca 2023 trwają zapisy do ogólnopolskiej akcji Masz Głos Fundacji Batorego. Do akcji mogą zgłaszać się...

Wnioski na nawadnianie i fotowoltaikę – nabór przedłużony do 15 marca


Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje - Rolnicy, którzy planują w swoich gospodarstwach inwestycje związane z nawadnianiem lub wykorzystaniem zielonych źródeł energii, wciąż mogą ubiegać się o wsparcie finansowe w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” z PROW 2014-2020. Pierwotny termin zakończenia naboru ustalony na 1 marca został przedłużony do 15 marca 2023 roku.

Więcej na stronie: https://www.gov.pl/web/arimr/wnioski-na-nawadnianie-i-fotowoltaike--nabor-przedluzony-do-15-marca

Informacja

Uprzejmie informujemy, że w dniu 27 lutego w godz. 9:00-12:00 planowana jest przerwa w dostawie wody dla miejscowości Sadkowice i Nowe Sadkowice.

„Infrastruktura sołecka na plus”

Zarząd Województwa Łódzkiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie rozwoju infrastruktury w sołectwach „Infrastruktura sołecka na plus” na 2023 rok.

  • Infrastruktura sołecka na plus (2023) baner

Wniosek o wypłatę refundacji podatku VAT za dostarczone paliwa gazowe w 2023 r.

Informacja o odbiorze azbestu

Osoby zainteresowane odbiorem azbestu ze swoich posesji mogą do dnia
3 marca 2023 r. składać wnioski w Urzędzie Gminy. Druki dostępne są w Urzędzie Gminy  w pokoju nr 14.

Uwaga! Azbest zgłaszany przez mieszkańców do odbioru na dzień zgłoszenia musi być zdemontowany z budynku/ów.

Informacja Starosty Rawskiego

Informacja Starosty Rawskiego o terminie wyłożenia do wglądu osób zainteresowanych projektu operatu opisowo-kartograficznego ewidencji gruntów i budynków, opracowany w ramach modernizacji ewidencji gruntów, budynków i lokali na obszarze jednostki ewidencyjnej gmina Biała Rawska obręby ewidencyjne: NOWE SADKOWICE, SADKOWICE.

Informacja

Wójt Gminy Sadkowice informuje, że podmiotami, które świadczą usługę w zakresie opróżniania i wywozu nieczystości ciekłych ze zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Sadkowice są następujące firmy:

- Wywóz odpadów komunalnych, Usługi kombajnem, Jan Piętara Nowy Regnów 37, 96-232 Regnów,

- Usługi Asenizacyjne -Transportowe ,,TORINO”, Grażyna Janicka Babsk ul. Leśna 15/4, 96-200 Rawa Mazowiecka,

- Zakład Usług Komunalnych, Pl. O.H. Koźmińskiego 4A, 26-420 Nowe Miasto nad Pilicą,

- Rawskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. ul. Słowackiego 70, 96-200 Rawa Mazowiecka,

- AG LUTEK Andrzej Grzywacz, Pobiedna 21, 26-420 Nowe Miasto,

- Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Żurawia 1, 96-230 Biała Rawska.

Wszyscy właściciele nieruchomości z terenu Gminy Sadkowice zobowiązani są do podpisania umowy z jednym z wyżej wymienionych podmiotów.

 

Komunikat WIORiN

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łodzi ostrzega przed ogłoszeniami związanymi z obrotem sadzeniakami ziemniaka niewiadomego pochodzenia.

Zwrot części podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego

W dniach 01 – 28 lutego w Urzędzie Gminy w Sadkowicach (pokój nr 12) przyjmowane są wnioski o zwrot części podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Do wniosku należy dołączyć faktury VAT na zakup oleju napędowego z okresu od 1 sierpnia 2022 r. do 31 stycznia 2023 r. W przypadku posiadania bydła należy dołączyć dokument wydany przez Kierownika Biura Powiatowego ARiMR zawierający informację o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła.

Zaproszenie na spotkanie „Eko-dotacje dla mieszkańców Powiatu Rawskiego”

  • Eko_dotacje_informacja_graficzna (002)

ZARZĄDZENIE Nr 6/2023 Wójta Gminy Sadkowice z dnia 19 stycznia 2023 r.

  • autor: Ewa Skiba, data: 2023-01-19

Wsparcie dla KGW: czas na złożenie sprawozdań do końca stycznia

Do 31 stycznia koła gospodyń wiejskich powinny rozliczyć się z pomocy przyznanej na prowadzenie działalności statutowej w 2022 r. Jeżeli tego nie zrobią, będą musiały zwrócić otrzymane środki. Dotychczas do biur powiatowych ARiMR wpłynęło 1840 sprawozdań.

Przypominamy, że 31 stycznia 2023 r. jest ostatnim dniem na złożenie przez KGW sprawozdań z pomocy przyznanej na aktywność statutową w 2022 r. Nabór wniosków trwał od 1 kwietnia do 30 września 2022 r., a do 31 grudnia 2022 r. trzeba było wydać otrzymane dofinansowanie.

W minionym roku koła wpisane do prowadzonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich – obecnie jest w nim ok. 12 tys. KGW – mogły ubiegać się o wsparcie już po raz piąty. Pula środków przeznaczonych na ten cel wyniosła ponownie 70 mln zł, nie zmieniły się też stawki pomocy. Dofinansowanie w wysokości ponad 61,6 mln zł przyznano 11 375 kołom.

Można zaobserwować stałą tendencję wzrostową w zainteresowaniu tym wsparciem. W 2018 r. do kół gospodyń wiejskich trafiło ponad 16 mln zł, w 2019 r. – 29 mln zł, w 2020 r. – blisko 33 mln zł, zaś w 2021 r. – niemal 56 mln zł.

Więcej: https://www.gov.pl/web/arimr/krajowy-rejestr-kol-gospodyn-wiejskich66

  • Wsparcie dla KGW czas na złożenie sprawozdań do końca stycznia (002)

Wniosek o zakup preferencyjny węgla kamiennego dla gospodarstwa domowego na okres od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 r. (należy złożyć w sekretariacie Urzędu Gminy do 15 kwietnia 2023 r.)

  • Obraz1

Przedsięwzięcie grantowe „Dostępna Gmina Sadkowice”,

Gmina Sadkowice  realizuje przedsięwzięcie grantowe „Dostępna Gmina Sadkowice”, finansowane w ramach projektu „Dostępny samorząd - granty” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Celem  realizowanego przedsięwzięcia grantowego jest poprawa dostępności do usług publicznych świadczonych przez Gminę Sadkowice dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób niepełnosprawnych w obszarze dostępności architektonicznej, cyfrowej i informacyjno- komunikacyjnej.

W ramach zadania zaplanowano do realizacji szereg działań obejmujących poprawę dostępności architektonicznej, cyfrowej i komunikacyjno-informacyjnej.

Wartość grantu: 100 000,00 PLN

  • Obraz2
  • Obraz3

Szkolenie chemizacyjne

Szkolenie chemizacyjne

Zapraszamy do udziału w szkoleniu w zakresie stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym.

 

Przeszkolenie w tym zakresie wymagane jest przez polskie prawo od osób:

  • Nabywających środki ochrony roślin
  • Wykonujących zabiegi ochrony roślin
  • Korzystających z wsparcia Unii Europejskiej (w tym z dopłat bezpośrednich ) jest to również jeden z podstawowych wymogów z zakresu zasad wzajemnej zgodności.

Organizujemy dwa rodzaje szkoleń:

  PODSTAWOWE dla osób przystępujących do szkolenia po raz pierwszy. Szkolenie odbywa się przez 2 dni.

  UZUPEŁNIAJĄCE dla osób które ukończyły szkolenie podstawowe i po 5 latach od tego czasu zobowiązane są do jego odnowienia. Szkolenie odbywa się w ciągu 1 dnia. Warunkiem udziału jest przedstawienie zaświadczenie z poprzedniego szkolenia.

Zapisy przyjmujemy w PZDR Rawa Mazowiecka – tel. 46 814 28 46

oraz u Kamili Kieszek – tel. 516 815 639

Dystrybucja węgla po cenach preferencyjnych

Wójt Gminy Sadkowice informuje, że rozpoczęła się dystrybucja węgla po cenach preferencyjnych. Osoby, które złożyły wniosek o zakup węgla proszone są o zgłaszanie się do Urzędu Gminy do pok. 11 w celu dopełnienia formalności związanych z uiszczeniem opłaty. 
Osoby posiadające własny transport mogą już zgłaszać się po odbiór węgla.

Petycja w sprawie pracowników sezonowych

W związku z brakiem pracowników sezonowych z Ukrainy Związek Sadowników RP podejmuje działania mające na celu możliwość zatrudnienia na uproszczonych zasadach pracowników z Uzbekistanu, Nepalu, Indii. W związku w tym prosimy o popracie naszej petycji i wypełnie poniższego formularza:
https://www.petycjeonline.com/petycja_w_sprawie_wprowadzenia_zmian_prawnych...
Prześlij smsa, do tych osób którzy mieli problemy z pozyskaniem rąk do pracy w tym  sezonie.  

Zbliża się termin złożenia oświadczenia uprawniającego do obniżenia ceny energii elektrycznej

Aby korzystać z energii elektrycznej w cenie 785 zł/MWh, jednostki samorządu terytorialnego, mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz podmioty świadczące podstawowe usługi użyteczności publicznej, w nieprzekraczalnym terminie do 30 listopada br., powinny złożyć do swojego sprzedawcy energii stosowne oświadczenie. Oświadczenie można składać w formie papierowej lub elektronicznej (tzn. plik opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym przesłany pocztą elektroniczną).

https://www.gov.pl/web/klimat/zbliza-sie-termin-zlozenia-oswiadczenia-uprawniajacego-do-obnizenia-ceny-energii-elektrycznej

Projekt „Pod biało-czerwoną”

Gmina Sadkowice  przystąpiła do Projektu  „Pod biało-czerwoną” realizowanego  w całej Polsce pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. W ramach inicjatywy Rządu Rzeczypospolitej Polskiej ufundowane zostały maszty i flagi dla tych gmin, których mieszkańcy dołączyli do projektu i oddali wymaganą liczbę głosów na swoją gminę. Wśród tych gmin znalazła się również  nasza Gmina.

W ramach otrzymanej dotacji ustawiliśmy maszt flagowy przed budynkiem Urzędu Gminy w Sadkowicach.

W dniu 10.11.2022 roku, w przeddzień 104 rocznicy odzyskania  niepodległości przez Polskę, Pani Wójt wraz z Pracownikami  Urzędu oraz Pan Wiceprzewodniczący  Rady Gminy  dokonali uroczystego   podniesienia flagi państwowej na maszt.

Niniejsza inicjatywa nie tylko upamiętnia poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęca do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Chcemy, żeby biało-czerwona dumnie powiewała w sercach naszych Mieszkańców.

 

  • Projekt „Pod biało-czerwoną”
  • Projekt „Pod biało-czerwoną”
  • Projekt „Pod biało-czerwoną”
  • Projekt „Pod biało-czerwoną”

Informacja Wójta Gminy o zamiarze przystąpienia do zakupu paliwa stałego z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych

Wójt Gminy Sadkowice  informuje,   że w związku z  art. 34.ust 1.  ustawy z dnia 27 października 2022r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. 2022, poz. 2236), Gmina Sadkowice  zamierza przystąpić do zakupu paliwa stałego z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych.

Wniosek o  zakup preferencyjny węgla kamiennego dla gospodarstwa domowego można złożyć w sekretariacie Urzędu Gminy w Sadkowicach.

  • autor: Krzysztof Starczewski, data: 2022-11-04

Wniosek

  • autor: Krzysztof Starczewski, data: 2022-11-04

INFORMACJA

W dniu 20 października 2022 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił ustawę o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe.

W związku z powyższym, Gmina Sadkowice przystępuje do oszacowania ilości węgla w celu złożenia zapotrzebowania.  Każde gospodarstwo domowe zlokalizowane na terenie Gminy Sadkowice, które zainteresowane jest  zakupem preferencyjnym węgla może zgłosić zapotrzebowanie na konkretną ilość węgla i jego rodzaj.

 Zapotrzebowanie prosimy przekazać:

– telefonicznie w godzinach pracy Urzędu pod  nr tel. 468156191 (dni pracujące: wtorek 7.30 -16.30, środa, czwartek  w godz. 7.30 – 15.30,  piątek 7.30-14.30)

– e-mailowo na adres: ug@gminasadkowice.pl

– osobiście w Urzędzie Gminy  w Sadkowicach 129A (dni pracujące: wtorek 7.30 -16.30, środa, czwartek  w godz. 7.30 – 15.30,  piątek 7.30-14.30)

Zgłoszenia będziemy przyjmować do 28.10.2022. do godziny 14.30

Dane, które należy przekazać:

1) imię i nazwisko,

2) adres zamieszkania,

3) rodzaj węgla (groszek, orzech, miał)

4) ilość potrzebnych ton

Uwaga!

Z akcji wyłączone są gospodarstwa, które już kupiły węgiel  na sezon grzewczy 2022-2023   po cenie niższej niż 2 000 zł brutto za tonę.

Złożone zapotrzebowanie nie rodzi roszczenia o sprzedaż węgla. Jest tylko analizą potrzeb mieszkańców. Po zebraniu tych informacji Urząd podejmie decyzję w zakresie uruchomienia procedury związanej z dystrybucją węgla przez Nasz samorząd.

PROFILAKTYKA JODOWA

W przypadku zagrożenia skażeniem radiacyjnym tabletki jodku potasu będą  wydawane mieszkańcom na terenie Gminy Sadkowice we wskazanych poniżej miejscach:

MIEJSCE WYDAWANIA  TABLETEK JODKU POTASU

1

Urząd Gminy Sadkowice

Sadkowice

Sadkowice 129A

2

Szkoła Podstawowa w Lubani

Lubania

Lubania 30

3

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Trębaczewie

Trębaczew

Trębaczew 30

 

Podejmowane obecnie działania to standardowa procedura stosowana na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego. Zgodnie z informacjami publikowanymi przez władze krajowe, obecnie zagrożenie radiacyjne nie występuje. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki. Jeżeli dojdzie do zdarzenia radiacyjnego, komunikat o tym zostanie podany w mediach ogólnopolskich i lokalnych.

Otwarcie punktów i dystrybucja tabletek nastąpi wyłącznie po decyzji władz krajowych. Do tego czasu punkty dystrybucji są nieczynne.

Poniżej publikujemy broszurę informacyjną, opracowaną m.in. przez Ministerstwo Zdrowia, otrzymaną od Wojewody Łódzkiego, na temat profilaktyki jodowej, mającej zastosowanie w przypadku awarii elektrowni jądrowej i uwolnienia do atmosfery radioaktywnego jodu:

https://www.gov.pl/attachment/91cf9f23-40f0-4cfa-b0c0-142083cffbfa

Informacja o dodatkach dla podmiotów wrażliwych

Ustawa z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz.U. z 2022 r. poz. 1967) wprowadziła  dodatek dla podmiotów  wrażliwych będących:

a)       podmiotem udzielającym świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, w zakresie, w jakim zużywa ciepło na potrzeby udzielania tych świadczeń,

b)      jednostką organizacyjną pomocy społecznej w rozumieniu art. 6 pkt 5 ustawy z dnia 12  marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2021 r. poz. 2268, z późn. zm.) w zakresie, w jakim zużywa ciepło na potrzeby świadczenia pomocy społecznej,

c)       noclegownią albo ogrzewalnią, o których mowa w art. 48a ust. 3 albo 4 ustawy z dnia 12    marca 2004 r. o pomocy społecznej, w zakresie, w jakim zużywają ciepło na potrzeby podstawowej działalności,

d)      jednostką organizacyjną wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej w rozumieniu art. 2 ust. 3 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2022 r. poz. 447 i 1700), w zakresie, w jakim zużywa ciepło na potrzeby podstawowej działalności,

e)       podmiotem systemu oświaty, o którym mowa w art. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U.z 2021 r. poz. 1082, z późn. zm.), w zakresie, w jakim zużywa ciepło na potrzeby podstawowej działalności,

f)         podmiotem tworzącym system szkolnictwa wyższego i nauki, o którym mowa w art. 7 ust. 1 pkt 1–7 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2022 r. poz. 574, z późn. zm.), w zakresie, w jakim zużywa ciepło na potrzeby podstawowej działalności,

g)       podmiotem prowadzącym żłobek lub klub dziecięcy, a także dziennym opiekunem, o których mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz. U. z 2022 r. poz. 1324 i 1383), w zakresie, w jakim zużywają ciepło na potrzeby podstawowej działalności,

h)       kościołem lub innym związkiem wyznaniowym, o których mowa w art. 2 pkt 1 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. o gwarancjach wolności sumienia i wyznania (Dz. U. z 2022 r. poz. 1435 i 1700), w zakresie, w jakim zużywa ciepło na potrzeby działalności niegospodarczej,

i)        podmiotem prowadzącym działalność kulturalną w rozumieniu art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. z 2020 r. poz. 194), w zakresie, w jakim zużywa ciepło na potrzeby tej działalności,

j)         podmiotem prowadzącym działalność archiwalną, o której mowa w art. 22 ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2020 r. poz. 164), w zakresie, w jakim zużywa ciepło na potrzeby tej działalności,

k)        ochotniczą strażą pożarną w rozumieniu art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o ochotniczych strażach pożarnych (Dz. U. poz. 2490 oraz z 2022 r. poz. 1301), w zakresie, w jakim zużywa ciepło na potrzeby realizacji zadań określonych w tej ustawie,

l)        placówką zapewniającą całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku, o której mowa w art. 67 i art. 69 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, w zakresie, w jakim zużywa ciepło na potrzeby podstawowej działalności,

m)     rodzinnym domem pomocy, o którym mowa w art. 52 ust. 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, albo mieszkaniem chronionym, o którym mowa w art. 53 tej ustawy, w zakresie, w jakim zużywają ciepło na potrzeby podstawowej działalności,

n)      centrum integracji społecznej, o którym mowa w art. 3 ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o        zatrudnieniu socjalnym (Dz. U. z 2020 r. poz. 176 oraz z 2022 r. poz. 218 i 1812), w zakresie,    jakim zużywa ciepło na potrzeby podstawowej działalności,

o)       klubem integracji społecznej, o którym mowa w art. 18 ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o zatrudnieniu socjalnym, w zakresie, w jakim zużywa ciepło na potrzeby podstawowej działalności,

p)       warsztatem terapii zajęciowej w rozumieniu art. 10a ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573 i 1981 oraz z 2022 r. poz. 558, 1700 i 1812) albo zakładem aktywności zawodowej, o którym mowa w art. 29 ust. 1 tej ustawy, w zakresie, w jakim zużywają ciepło na potrzeby podstawowej działalności,

q)      organizacją pozarządową w rozumieniu art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2022 r. poz. 1327, 1265 i 1812) albo podmiotem, o którym mowa w art. 3 ust. 3 tej ustawy, w zakresie, w jakim zużywają ciepło na potrzeby działalności pożytku publicznego,

r)        spółdzielnią socjalną w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 27 kwietnia 2006 r. o spółdzielniach socjalnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 2085 oraz z 2022 r. poz. 1812), w zakresie, w jakim zużywa ciepło na potrzeby podstawowej działalności.

 

Dodatek przysługuje tym podmiotom wrażliwym, które ponoszą koszty zakupu: węgla kamiennego, brykietu lub pelletu zawierających co najmniej 85% węgla kamiennego, pelletu drzewnego albo innego rodzaju biomasy, gazu skroplonego LPG albo oleju opałowego, wykorzystywanych na cele ogrzewania, w związku z wykonywaniem przez te podmioty ich podstawowej działalności.

Dodatek będzie mógł zostać przyznany tym podmiotom, których źródło spalania paliw zostało wpisane do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Dodatek wyniesie 40 procent różnicy między zakładanymi średnimi rocznymi kosztami zakupu paliwa wykorzystywanego na potrzeby ogrzewania, kupionego w 2022 r., a uśrednionymi kosztami zakupu tego rodzaju paliwa  z  dwóch wybranych lat z okresu trzech lat poprzedzających złożenie wniosku. Do obliczenia tego składnika konieczne jest przygotowanie dokumentów sprzedaży dla dwóch wybranych lat  z okresu trzech lat poprzedzających złożenie wniosku.

Wnioskodawca musi przedstawić dokument potwierdzający ilość i cenę paliwa zakupioną w bieżącym roku. Dokumenty te powinny obejmować co najmniej 50 procent rocznej ilości paliwa przyjętego do obliczenia średniego rocznego zużycia.

Przyznanie dodatku dla podmiotów wrażliwych nie wymaga wydania decyzji administracyjnej. Decyzja wydawana jest tylko w przypadku odmowy przyznania dodatku, uchylenia oraz rozstrzygnięcia w sprawie nienależnie pobranego dodatku dla podmiotów wrażliwych. Wniosek o wypłatę dodatku trzeba złożyć do 30 listopada. Dokumenty złożone po tym terminie nie będą rozpoznane.

Wzór wniosku wraz z instrukcją jego wypełniania można pobrać tutaj.

Wnioski można składać na adres pocztowy: Urząd Gminy w Sadkowicach, Sadkowice 129A, 96-206 Sadkowice, osobiście w Urzędzie Gminy w Sadkowicach sekretariat pokój nr , lub na ePUAP: /UG_Sadkowice/skrytka.

Województwo Łódzkie Ogrodem Polski

  • Województwo Łódzkie Ogrodem Polski Ruszają bezpłatne wycieczki dla mieszkańców Województwa Łódzkiego

Zawiadomienie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektów Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbku Państwa, stanowiących własność osób fizycznych i wspólnot gruntowych obrębu ewidencyjnego Lewin, Gmina Sadkowice

  • autor: Barbara Chała, data: 2022-10-11

Informacja Wójta Gminy Sadkowice o przeprowadzaniu przez osoby posiadające kwalifikacje kominiarskie okresowej kontroli źródeł ogrzewania

Sznowni Państwo. Wypełniając obowiązek wynikający z ustawy z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz. U. z 2022 r. poz. 1967), która wprowadziła m.in. zmiany do ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym (Dz. U. z 2022 r. poz. 1692)  poprzez dodanie ust. 5 do art. 3 tej ustawy, informuję o konieczności przeprowadzania przez osoby posiadające kwalifikacje kominiarskie okresowej kontroli źródeł ogrzewania zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (Dz. U. z 2021 poz. 869 i 2490 oraz z 2022 r. poz.1557).

Na podstawie art. 3 ust. 5 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym (Dz.U. z 2022r. poz. 1692, z późn. zm.) w związku z przepisami wydanymi na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (Dz. U. z 2021 r. poz.869 i 2490 oraz z 2022 r. poz.1557) informuję niniejszym, że na właścicielach i zarządcach obiektów budowlanych spoczywa ustawowy obowiązek zapewnienia co najmniej jednej w roku kontroli stanu technicznego użytkowanego obiektu budowlanego. Dotyczy to także stanu technicznego przewodów kominowych: dymowych, spalinowych i wentylacyjnych oraz instalacji gazowych.  

Zgodnie z przepisami kontrole stanu technicznego przewodów kominowych przeprowadzają osoby posiadające kwalifikacje mistrza w rzemiośle kominiarskim lub osoby posiadające uprawnienia budowlane w odpowiedniej specjalności.

Oznacza to, że każdy kto posiada i zgłosił piec do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków podlega obowiązkowej kontroli zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. z 2010 r. Nr 109 poz. 719, z późn. zm). Kontrola ta obejmuje również weryfikację zadeklarowanego źródła ciepła.

Zachęcam do zapoznania się z pełną treścią komunikatu Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego:

https://www.gunb.gov.pl/aktualnosc/komunikat-glownego-inspektora-nadzoru-budowlanego-w-sprawie-zjawiska-zmianaktualizacji


 

                                                                          Wójt Gminy

                                                                  /-/ Karolina Kowalska

 

Dodatek dla gospodarstw domowych - Informacja

Dodatek dla gospodarstw domowych przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, w przypadku gdy głównym źródłem ciepła gospodarstwa domowego jest:
1) kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia albo piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane peletem drzewnym, drewnem kawałkowym lub innym rodzajem biomasy, albo              
2) kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG, albo
3) kocioł olejowy

Informacja dotycząca ustalania granic działek

W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi ewidencji gruntów i budynków przez firmę "Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne S.A. ul. Biograficzna 2 01-991 Warszawa" (...) na terenie gminy Sadkowice obręby ewidencyjne Nowe Sadkowice, Sadkowice proszę właścicieli, użytkowników działek o czynny udział w procesie modernizacji egib, a w szczególności przy ustalaniu granic działek i wyłożeniu projektu modernizacji. Swoje zastrzeżenia lub uwagi do wyników ustaleń granic na gruncie w szczególności do położenia punktów granicznych zamarkowanych przez wykonawców prac modernizacyjnych należy zgłaszać niezwłocznie do Starostwa Powiatowego w Rawie Mazowieckiej w formie pisemnej za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektroniczną skrzynką podawczą adres skrytki ePUAP...

Zwrot podatku akcyzowego

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

informuje:

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej

powinien zbierać faktury VAT

  • w terminie od 1 lutego 2022 r. do 28 lutego 2022 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2021 r. do 31 stycznia 2022 r.,
     
  • w terminie od 1 sierpnia 2022 r. do 31 sierpnia 2022 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2022 r. do 31 lipca 2022 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2022 r.

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2022 r. wynosi:

110,00 zł * ilość ha użytków rolnych

oraz

40,00 zł * średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła

Pieniądze wypłacane będą w terminach:

1 - 30 kwietnia 2022 r.  w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie

3 - 31 października 2022 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie
gotówką w kasie urzędu gminy lub miasta, albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

 

Materiały

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/zwrot-podatku-akcyzowego

Konkurs kulinarny "Łódzkie smakuje"

Ruszyły zgłoszenia do wojewódzkiego konkursu kulinarnego „Łódzkie smakuje”, który zostanie rozstrzygnięty podczas tegorocznych Dożynek Wojewódzkich w Radomsku 21 sierpnia.
Konkurs jest adresowany do Kół Gospodyń Wiejskich, a przygotowane przez nie potrawy będą oceniane w dwóch kategoriach: „Wytrawne smaki Łódzkiego” i „Słodkie smaki Łódzkiego”.

Za najsmaczniejsze potrawy i wypieki czekają atrakcyjne nagrody od 3 do 5 ty. złotych.

Za prezentację wystawienniczą z tradycyjnymi potrawami i lokalnymi produktami, z KGW zostaną zawarte umowy na kwotę 1500 zł brutto.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Zmiany w sprawie świadczenia 40 zł z tytułu zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy

Z dniem 1 lipca 2022 r. weszła w życie zmiana ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2022 r. poz. 1383).

W związku ze zmianą ww. ustawy do art. 13 po ust. 1d dodano ust. 1e i 1f stanowiące, że wnioski o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przybywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z działaniami wojennymi, składa się w terminie miesiąca od ostatniego dnia okresu objętego wnioskiem.

Oznacza to, że wniosek obejmujący miesiąc czerwiec br. należy złożyć najpóźniej do końca lipca br.

Jednocześnie, zgodnie z art. 8 ust. 2 ww. ustawy wniosek o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przybywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z działaniami wojennymi, obejmujący okres do 1 lipca br. składa się w terminie do dnia 31 lipca 2022 r.

Wniosek złożony po tym terminie pozostawia się bez rozpoznania.

Świadczenie 40 zł jest przyznawane na podstawie wniosków za okres faktycznego zapewniania, na własny koszt, zakwaterowania i wyżywienia ukraińskim uchodźcom. Jest wypłacane z dołu. Wsparcie finansowe można otrzymywać za maksymalnie 120 dni licząc od dnia przybycia uchodźcy do Polski. 

Wniosek o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy

Informacja, dotycząca możliwości złożenia wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy nieposiadającym numeru PESEL.

                Z dniem 1 lipca 2022 r. wszedł w życie przepis art. 8 ustawy z dnia 8 czerwca 2022 r. o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1383), umożliwiający składanie wniosków o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy nieposiadającym numeru PESEL.

                Wnioski - które powinny obejmować okres przed dniem 30 kwietnia 2022 r. - czyli przed wprowadzeniem obowiązku podawania numeru PESEL obywateli Ukrainy -  należy złożyć w okresie 14 dni od dnia wejścia w życie ww. ustawy (do dnia 15 lipca 2022 r.)

Wnioski składa się na formularzu według wzoru wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przebywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z działaniami wojennymi, obowiązującego przed dniem
30 kwietnia 2022 r.

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220000608/O/D20220608.pdf

Wnioski złożone po 15 lipca 2022 r. nie będą rozpatrywane.

  • Konkurs wojewódzki weekend na wsi pełen smaku i atrakcji

Inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest

Wójt Gminy Sadkowice informuje, iż w dniach od 01.07.2022 r. do 30.08.2022 r. na terenie Gminy Sadkowice przeprowadzana będzie inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest (eternit). Inwentaryzacje prowadzić będzie Zakład Analiz Środowiskowych Eko-precyzja z siedzibą w 43-450 Ustroń, ul. Sikorskiego 10.

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców o pomoc pracownikom ww. firmy podczas wykonywanych prac w zakresie udzielania informacji.

Zarządcy obiektów, w których występują ukryte formy azbestu, prosimy o zgłoszenie tego faktu w Urzędzie Gminy w Sadkowicach lub bezpośrednio do firmy Eko-precyzja,
e-mail: biuro@eko-precyzja.eu.

Przeprowadzona inwentaryzacja pozwoli pozyskać środki zewnętrzne na usuwanie i utylizację wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sadkowice.

Informacja ŁARR

Szanowni Państwo,

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. realizuje projekt, mający na celu zwiększenie aktywności zawodowej u osób z woj. łódzkiego poprzez poprawę zdolności adaptacyjnych do zmian zachodzących w gospodarce w ramach działań typu outplacement. Projekt skierowany jest do osób, które z przyczyn niedotyczących pracownika utraciły pracę w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu, osób przewidzianych do zwolnienia lub zagrożonych zwolnieniem, poprzez umożliwienie im założenia własnej działalności gospodarczej.

W ramach  projektu Uczestnicy zostaną objęci wsparciem w postaci:

  • Wysokiej jakości usług szkoleniowych dostępnych na etapie poprzedzającym założenie działalności gospodarczej;
  • Stypendium szkoleniowym;
  • Wsparciem bezzwrotnym na rozpoczęcie działalności gospodarczej przyznawanym w formie stawki jednostkowej w wysokości 23 050,00 zł;
  • Wsparciem finansowym pomostowym służącym pokryciu bieżących wydatków w wysokości 2 000,00 zł przez pierwszy rok prowadzenia działalności gospodarczej.

W związku z powyższym zwracamy się z propozycją współpracy mającej na celu promowanie projektu wśród osób zainteresowanych udziałem. Zwracamy się z zapytaniem o możliwość zamieszczenia informacji na temat projektu na Państwa stronie internetowej. Jesteśmy także gotowi zorganizować spotkanie dla osób chcących wziąć udział w realizowanych projektach, gdzie przedstawimy wszystkie szczegóły.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z Biurem Projektu pod numerem telefonu 42 208 92 15 lub kontakt poprzez email: dobrykurs@larr.pl

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

Szanowni Państwo,

w imieniu Ministerstwa Klimatu i Środowiska serdecznie zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w konkursie „W moim domu nic się nie marnuje”, realizowanym w ramach kampanii „Nasz Klimat”.

Polega on na opisaniu ekopraktyki, czyli działania, wywierającego pozytywny wpływ na klimat, które warto wdrożyć w domu w celu oszczędzania wody, energii elektrycznej, niemarnowania żywności itp. Ekopraktyka powinna być użyteczna oraz łatwa w powszechnym zastosowaniu.

Konkurs rozpocznie się 20 czerwca. Zgłoszenia konkursowe będą przyjmowane do 22 lipca.

W zgłoszeniu powinny znaleźć się:

· opis ekopraktyki,

· wyjaśnienie na czym ona polega,

· jakie daje rezultaty,

· powody, dla których ekopraktyka została wdrożona.

Do konkursowej pracy można dodać maksymalnie dwa zdjęcia obrazujące ekopraktykę lub jej upowszechnienie.

Tytuł laureatów uzyskają 3 najwyżej ocenione prace.

Zwycięskie zgłoszenia otrzymają atrakcyjne nagrody finansowe:

· 1. miejsce – 9 500 zł,

· 2. miejsce – 6 500 zł,

· 3. miejsce – 3 000 zł,

Środki finansowe powinny zostać wykorzystane do promowania postaw proekologicznych wśród innych mieszkańców gmin, na terenie których działają nagrodzone Koła Gospodyń Wiejskich. Mogą zostać również przeznaczone na zakup przedmiotów i urządzeń, które pomogą członkom Kół wprowadzać zmiany korzystne dla środowiska.

Nagrodzone prace laureatów oraz wyróżnione zgłoszenia zostaną umieszczone w e-booku „Domowy Poradnik Ekonawyków”, który zostanie opublikowany m.in. na stronie kampanii „Nasz Klimat” www.naszklimat.gov.pl.

Zapraszamy do udziału w konkursie. Ogłoszenie wyników odbędzie się do 10 sierpnia.

Szczegóły i regulamin konkursu dostępne na stronie: www.gov.pl/web/edukacja-ekologiczna/konkurs-dla-kol-gospodyn-wiejskich-w-moim-domu-nic-sie-nie-marnuje.

Termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu Bitwa Regionów wydłużony został do 4 czerwca br.

Przypominamy Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.bitwaregionow.pl .

  • plakat_a4

Wnioski o dopłaty do nawozów

Tylko do końca miesiąca można składać wnioski o dopłaty do nawozów. 30 i 31 maja biura powiatowe ARiMR czynne dłużej

W związku z kończącym się naborem wniosków o przyznanie dofinansowania do zakupu nawozów mineralnych biura powiatowe ARiMR będą czynne 30 i 31 maja 2022 r. do godz. 18. W szczególnych przypadkach czas pracy będzie można wydłużyć.

Przypominamy, że tylko do 31 maja 2022 r. można składać wnioski o dopłaty do nawozów mineralnych innych niż wapno nawozowe i wapno nawozowe zawierające magnez. Wniosek o udzielenie takiej pomocy składa się w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwym ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego. Za datę złożenia wniosku uznaje się datę wpływu tego wniosku do biura powiatowego Agencji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego. Aby umożliwić jak największej liczbie rolników złożenie takich wniosków, kierownictwo ARiMR podjęło decyzję o wydłużeniu 30 i 31 maja czasu pracy biur powiatowych do godz. 18. W wyjątkowych przypadkach placówki mogą być czynne dłużej.

Dofinansowanie przysługuje do zakupu do nawozów mineralnych innych niż wapno nawozowe i wapno nawozowe zawierające magnez, który miał miejsce między 1 września 2021 r. a 15 maja 2022 r. od podmiotów prowadzących działalność w zakresie obrotu lub sprzedaży nawozów. Dotychczas na złożenie wniosku zdecydowało się ok. 370 tys. rolników.

Do formularza wniosku rolnicy są zobowiązani dołączyć kopie faktur, ich duplikaty lub imienne dokumenty księgowe potwierdzające zakup nawozów w okresie od 1 września 2021 r. do 15 maja 2022 r. By usprawnić proces weryfikacji wniosków można za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR wprowadzić dane z faktur do specjalnej aplikacji, z której automatycznie zostaną one pobrane do systemu naliczającego rolnikowi wsparcie. Zachęcamy, by korzystać z tej możliwości, ponieważ znacznie przyspieszy to proces naliczania dofinansowania. Logowanie do PUE ARiMR następuje przy użyciu danych wykorzystywanych w aplikacji eWniosekPlus.

O dopłatę do nawozów producent rolny może ubiegać się jedynie po złożeniu wniosku o przyznanie płatności bezpośredniej za 2022 rok. Ponadto musi on mieć nadany numer identyfikacyjny nadany w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności oraz posiadać status mikro-, małego lub średniego przedsiębiorstwa.

Jak obliczana jest pomoc?

Do wyliczenia wysokości pomocy stosuje się specjalny dwustopniowy algorytm. Po pierwsze, oblicza się wysokość pomocy na podstawie określonych stawek, które wynoszą:

  • 500 zł do hektara upraw rolnych (z wyłączeniem traw na gruntach ornych oraz łąk i pastwisk) lub
  • 250 zł do hektara łąk i pastwisk oraz traw na gruntach ornych (z wyłączeniem powierzchni wspieranych w ramach działania rolno-środowiskowo-klimatycznego).

Maksymalna powierzchnia objęta tą pomocą wynosi 50 ha.

Po drugie, aby wyliczyć wysokość pomocy, obliczana jest różnica pomiędzy cenami nawozów w okresie od 1 września 2021 r. do 15 maja 2022 r. a tymi, które obowiązywały od 1 września 2020 r. do 15 maja 2021 r. W tym celu potrzebne są dane potwierdzające poniesione koszty. W przypadku nabycia nawozów między 1 września 2021 r. a 15 maja 2022 r. rolnik musi posiadać i dołączyć do wniosku kopie faktur, ich duplikaty lub imienne dokumenty księgowe potwierdzające takie zakupy. Jeśli natomiast nie ma dokumentów księgowych potwierdzających zakup nawozów w okresie od 1 września 2020 r. do 15 maja 2021 r., koszty zostaną wyliczone na podstawie średnich stawek opublikowanych przez resort rolnictwa. W ten sposób będzie można obliczyć różnicę w cenie tony nawozów w tych okresach. Po jej przemnożeniu przez liczbę ton nawozów zakupionych w terminie 1 września 2021 r. – 15 maja 2022 r. wyliczona zostanie wysokość pomocy.

Po porównaniu obydwu kwot (tej obliczonej na podstawie stawek i powierzchni oraz tej wyliczonej na podstawie różnicy w cenach nawozów) właściwą stawką pomocy jest mniejsza z nich.

Pierwotnie nabór wniosków o dopłaty do nawozów miał się zakończyć 16 maja 2022 r.

Wakacyjne kursy dla Seniorów - WNE UW zaprasza

Projekt Uniwersytetu Warszawskiego, polegający na organizacji całkowicie darmowych kursów wakacyjnych dla Seniorów.

Mamy w ofercie dwa kursy dla Seniorów:

1. Pierwsze ze szkoleń tj. kurs językowy pt.: „Komunikatywny senior" ma na celu aktywizację seniorów z całej Polski (w wieku 60+) za pomocą specjalnie opracowanego programu kształcenia językowego (język angielski - poziom podstawowy). Intensywny kurs wakacyjny pomoże powtórzyć podstawy językowe.

Tematyka kursu:
 - Jak uczyć się języka angielskiego? - strategie uczenia się
języka obcego, język angielski w Internecie
 - Jak się przedstawić po angielsku? - zwroty powitalne, odmiana
czasownika „to be"
 - Cyfry i liczby (0-100), podawanie swojego wieku, numeru telefonu,
ceny i daty
 - Robimy zakupy - historia powstania i specyfiki amerykańskich
hipermarketów, zakupy w sklepie tradycyjnym i internetowym
 - Rodzina i znajomi - słownictwo w brytyjskich i amerykańskich
serialach, czas Present Simple
 - Zamawianie posiłków w kawiarni i restauracji, historia rozwoju
amerykańskiej restauracji typu „diner"
 - Jedzenie i gotowanie, kulinarne programy telewizyjne
 - Historia amerykańskich parków narodowych, słownictwo związane z
geografią i turystyką, komunikacja w podróży
 - Mój dom i moje miasto - wskazywanie drogi i orientacja w
przestrzeni.

Kurs jest całkowicie DARMOWY! Od uczestników wymagany będzie jedynie dostęp do komputera i Internetu. Szkolenie zwieńczone będzie uzyskaniem imiennego certyfikatu!


Przydatne linki:
*    Formularz rekrutacyjny:
https://www.wne.uw.edu.pl/kandydat/kursy-i-szkolenia/trzecia-misja-wydzialu-neofilologii-uniwersytetu-warszawskiego/formularz-1


2. Drugie z proponowanych szkoleń to ekonomiczny „Ekonomia - Kurs dla seniorów"


Kurs ma na celu aktywizację seniorów z całej Polski (w wieku 50+) z wykorzystaniem opracowanego programu kształcenia w zakresie nauk ekonomicznych i przedsiębiorczości - pomoże Seniorom poznać spojrzenie ekonomiczne na sytuację na świecie.


Organizowane zajęcia będą miały charakter spotkań tematycznych, poświęconych różnym zagadnieniom ekonomicznym i psychologicznym. Każde spotkanie będzie trwać 1,5 godziny. Na zajęciach omawiane są m.in. następujące tematy:

„Jak liczby nas oszukują?"
Bardzo często wyciągamy błędne wnioski i podejmujemy błędne
decyzje w oparciu o dane statystyczne lub inne informacje liczbowe. Na
zajęciach wyjaśnimy, na czym polegają manipulacje i przekłamania
matematyczne, jak je identyfikować i jak prawidłowo interpretować
informacje ekonomiczne docierające do nas z mediów.

„Kierunek: Chiny"
Chiny to druga gospodarka na świecie z populacją prawie 1,5 miliarda
ludzi, potęga handlowa i militarna. Tymczasem w polskich mediach mówi
się o Chinach rzadko, a jeśli już, to w kontekście wyjątkowych
wydarzeń takich jak pandemia koronawirusa. Na zajęciach wybierzemy
się zatem w podróż do „Państwa Środka", omówimy przyczyny
sukcesu gospodarczego Chin, najważniejsze zjawiska ekonomiczne i
społeczne tego kraju, a także perspektywy rozwoju w najbliższej
przyszłości.

„Jak nie dać się oszukać?"
W dobie nowoczesnych technologii jesteśmy narażeni na oszustwa
bardziej niż kiedykolwiek. Celem tego szkolenia jest nie tylko
zapoznanie uczestników z metodami wykorzystywanymi przez różnej
maści oszustów, ale także analiza tego, dlaczego dajemy się
oszukać. Na zajęciach połączymy więc praktyczną wiedzę z
policyjnych akt z wiedzą o tym, jak działa nasz umysł, a wszystko po
to, aby lepiej i skuteczniej stawiać opór ludziom, którzy czyhają na
naszą tożsamość oraz finanse.

„Oswoić rynek pracy w każdym wieku"
Praca daje nam nie tylko środki do życia, ale również satysfakcję,
cel, możliwość rozwijania się i realizowania ambicji w każdym
wieku. Nasz rynek pracy jest dynamiczny, zmienny i czasami ciężko
nadążać za jego wymaganiami. Przedsiębiorcy stosują różne metody
rekrutacji, a Internet i usługi on-line stały się obecnie niezbędnym
elementem tego procesu. Portale rekrutacyjne, CV, list motywacyjny,
testy rekrutacyjne, wywiady sytuacyjne… po zajęciach żadne z tych
pojęć nie będzie dla Państwa obce. W trakcie zajęć uczestnicy
zostaną wyposażeni w podstawową wiedzę, która pomoże im sprawniej
poruszać się na rynku pracy oraz radzić sobie ze zmianą pracy, oraz
szukaniem nowej.

Kurs jest całkowicie DARMOWY! Od uczestników wymagany będzie jedynie
dostęp do komputera i Internetu. Szkolenie zwieńczone będzie
uzyskaniem imiennego certyfikatu!
Przydatne linki:
*    Formularz rekrutacyjny:
https://www.wne.uw.edu.pl/kandydat/kursy-i-szkolenia/trzecia-misja-wydzialu-nauk-ekonomicznych-uniwersytetu-warszawskiego/formularz-7


Sekcja ds. Badań i Publikacji
Wydział Nauk Ekonomicznych
Uniwersytet Warszawski
ul. Długa 44/50, 00-241 Warszawa


Kursy Języka Angielskiego: https://www.wne.uw.edu.pl/pl/misja-neo
Kursy Mazowieckiego Uniwersytetu Młodzieżowego: https://www.wne.uw.edu.pl/pl/mum/
Kursy Ekonomiczne: https://www.wne.uw.edu.pl/pl/misja-wne/

Punkt Informacyjny Funduszy Europeskich zaprasza na bezpłatne konsultacje

  • Punkt Informacyjny Funduszy Europeskich zaprasza na bezpłatne konsultacje

Informacja

Zgodnie z ustawą z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (Dz. U. z 2021 r. poz. 554) każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1MW, należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację. Termin składania deklaracji mija 30 czerwca 2022 r. Deklarację można złożyć w Urzędzie Gminy w Sadkowicach w pok. nr 6 lub na stronie www.ceeb.gov.pl.

Zaproszenie na spotkanie informacyjne

POWIATOWY URZĄD PRACY W RAWIE MAZOWIECKIEJ

ZAPRASZA

PRACODAWCÓW, PRZEDSIĘBIORCÓW,  ROLNIKÓW, SADOWNIKÓW NA SPOTKANIE INFORMACYJNE DOTYCZĄCE ZATRUDNIANIA CUDZOZIEMCÓW, W SZCZEGÓLNOŚCI OBYWATELI UKRAINY, W RAMACH:

  1. ZEZWOLENIA NA PRACĘ SEZONOWĄ
  2. OŚWIADCZENIA O POWIERZENIU WYKONYWANIA PRACY
  3. POWIADOMIENIA O POWIERZENIU WYKONYWANIA PRACY
  4. PROGRAMU „AKTYWIZACJA ZAWODOWA BEZROBOTNYCH OBYWATELI UKRAINY WSPIERANA ZE ŚRODKÓW REZERWY FUNDUSZU PRACY, BĘDĄCEJ W DYSPOZYCJI MINISTRA RODZINY I POLITYKI SPOŁECZNEJ”

 – STAŻE, PRACE INTERWENCYJNE, ROBOTY PUBLICZNE

 

SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ W URZĘDZIE GMINY W SADKOWICACH

W DNIU 16.05.2022 O GODZINIE 10.00.

Komunikat Łódzkiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

KOMUNIKAT

Łódzkiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

w sprawie wiosennej akcji szczepienia lisów wolno żyjących

przeciwko wściekliźnie

na terenie województwa łódzkiego w powiecie
opoczyńskim, rawskim i tomaszowskim
w roku 2022

Łódzki Wojewódzki Lekarz Weterynarii działając na podstawie § 4 ust.1, §10, §11 Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 grudnia 2013 r. w sprawie przeprowadzania ochronnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie (Dz. U. 2013 r., poz. 1737) informuje, że na terenie województwa łódzkiego w okresie pomiędzy 22 kwietnia a 8 maja 2022 r. zostanie przeprowadzona wiosenna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepienie obejmie teren powiatu opoczyńskiego, rawskiego i tomaszowskiego województwa łódzkiego z wyłączeniem obszarów zabudowanych i akwenów wodnych.

Szczepienia będą wykonane metodą zrzutów z samolotów doustnej szczepionki z wysokości ok. 200 metrów. Szczepionka jest zatopiona we wnętrzu przynęty - mieszance pokarmowej w kształcie prostokąta, koloru zielono-brunatnego, o wymiarach 3,9 cm x 3,5 cm x 1,5 cm, o zapachu rybnym. Na terenie województwa łódzkiego wyłożonych zostanie 30 dawek szczepionki na 1 km2. Zapach przynęty jest wyczuwany przez lisy z odległości około 800 metrów. Podczas podjęcia przynęty przez lisa, tym samym przegryzieniu zatopionej w niej kapsułki zawierającej szczepionkę, dochodzi do zaszczepienia lisa w wyniku kontaktu szczepionkowego wirusa z błoną śluzową lisa.

Łódzki Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje do mieszkańców powiatów opoczyńskiego, rawskiego i tomaszowskiego o nie podnoszenie szczepionek. Znalezioną przynętę należy pozostawić w danym miejscu. Należy pamiętać o tym, że „zapach ludzki” pozostawiony na przynęcie sprawia, że staje się ona nieatrakcyjna dla lisa.

Jednocześnie przypomina się, iż przez okres dwóch tygodni po przeprowadzeniu akcji szczepienia nie powinno się wyprowadzać zwierząt domowych na tereny zielone (np. lasy, pola, łąki).

Łódzki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje również, że sama przynęta nie jest niebezpieczna dla człowieka. Natomiast w przypadku otwarcia kapsułki, która znajduje się we wnętrzu przynęty, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem medycyny informując go o tym fakcie. Po kontakcie z płynną zawartością kapsułki należy również bezzwłocznie umyć wodą z mydłem te części ciała, które zetknęły się ze szczepionką.

Wścieklizna jest śmiertelną chorobą zakaźną o ostrym przebiegu. Wywołuje ją wirus atakujący ośrodkowy układ nerwowy ssaków. Źródłem zakażenia są chore na wściekliznę zwierzęta dzikie oraz domowe.

Uzasadnieniem szczepień w województwie łódzkim jest fakt, że 18 czerwca 2021 r. potwierdzono wystąpienie  wścieklizny u lisa w m. Radom w woj. mazowieckim, a miejsce znalezienia lisa znajduje się niespełna 50 km od powiatu opoczyńskiego i rawskiego.

Wszelkie dodatkowe informacje w w/w sprawie można uzyskać w Wojewódzkim Inspektoracie Weterynarii w Łodzi pod numerami telefonów: (42) 635-14-00, (42) 635-14-01 lub (42) 635-14-20 lub w powiatowych inspektoratach weterynarii wyznaczonych do szczepienia.

Przedmiotowa informacja winna być przekazana dzieciom przez ich rodziców bądź opiekunów.

 

Łódzki Wojewódzki

Lekarz Weterynarii

Włodzimierz Skorupski

Zaproszenie na szkolenie

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z/s w Bratoszewicach, PZDR Rejon Rawa Mazowiecka zaprasza na szkolenie z tematyki „Rachunkowość rolna”.

Szkolenie odbędzie się w Świetlicy Środowiskowej w Bujałach (Gmina Sadkowice) w dniu 20.04.2022 środa o godz 10.00 (możliwość wystawiania zaświadczeń z tematyki szkolenia).

                                                         Serdecznie zapraszamy
                                                         Specjalista ŁODR Kamila Kieszek

Spotkanie informacyjne

  • Spotkanie informacyjne PUP

Modernizacja gospodarstw: dwa nabory wniosków w jednym terminie

Od 29 marca 2022 r. będzie się można ubiegać o wsparcie finansowe na „Modernizację gospodarstw rolnych” w dwóch obszarach – rozwój produkcji prosiąt oraz nawadniania w gospodarstwie. Wnioski będą przyjmowane przez ARiMR do 27 maja 2022 r.

Informacja Powiatowego Urzędu Pracy w Rawie Mazowieckiej

Powiatowy Urząd Pracy w Rawie Mazowieckiej informuje, że od dnia 8 marca br. na terenie urzędu uruchomiony został punkt kontaktowy/informacyjny dla cudzoziemców uciekających przed wojną w Ukrainie.
Wyznaczony pracownik PUP będzie udzielać wsparcia w zakresie aktywizacji zawodowej cudzoziemców uciekających przed wojną w Ukrainie oraz pośrednictwem pracy dla pracodawców, którzy deklarują zatrudnienie tych osób.
Punkt znajduje się w siedzibie PUP przy ul. 1 Maja 1A, pok. nr 6 na I piętrze, tel. 46 8144051 wew. 257

#PomagamUkrainie

Szukasz ratunku przed wojną?
Chcesz wesprzeć uchodźców?

Tu znajdziesz pomoc lub jej udzielisz

https://pomagamukrainie.gov.pl/

Informacja dla uchodźców z Ukrainy

Starosta Rawski informuje o uruchomieniu telefonu 668 846 676, pod którym uzyskacie Państwo informacje o pomocy udzielanej obywatelom Ukrainy na terenie powiatu rawskiego.

https://www.powiatrawski.pl/3047,pomoc-dla-ukrainy

- osoby przekraczające granicę pomijają niestety punkty recepcyjne, dlatego Wojewoda Łódzki uruchomił punkty informacyjne w Łodzi na Dworcu Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska, do których Ukraińcy mogą kierować się z prośbą o pomoc,

- osoby chcące otrzymać ochronę międzynarodową powinny kontaktować się bezpośrednio z Placówką Straży Granicznej w Łodzi (ul. Maczka 35, tel. 42 689-38-40),

- osoby chcące otrzymać zezwolenie na pobyt czasowy lub stały powinny kontaktować bezpośrednio się z Wydziałem Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców ŁUW w Łodzi (ul. Piotrkowska 103, tel. 42 664-17-97)

 

Jesteś uchodźcą z Ukrainy? Oto możliwa pomoc dla Ciebie i Twojej rodziny w ramach poszukiwania pracy

Gdzie uzyskasz pomoc?

Możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy powiatowego urzędu pracy (340 jednostek) lub wojewódzkiego urzędu pracy (16 jednostek) obejmującej wsparcie w znalezieniu pracy, przede wszystkim przez pośrednictwo pracy oraz przez poradnictwo zawodowe.

 

Nawiąż kontakt z urzędem pracy lub Zieloną Linią

Skontaktuj się telefonicznie z urzędem pracy lub infolinią tel. 19524 albo udaj się do najbliższego urzędu pracy, gdzie doradca klienta (doradca zawodowy lub pośrednik pracy) porozmawia z Tobą w celu ustalenia Twojej sytuacji i potrzeb. Zapyta Cię m.in. o posiadane kwalifikacje zawodowe, doświadczenie zawodowe, o to jaka praca Cię interesuje, w jakim zawodzie, w jakim wymiarze, itd.

Na spotkanie możesz zabrać dokumenty dotyczące Twoich kwalifikacji zawodowych i doświadczenia zawodowego, jeśli takowe posiadasz.

Taką pomoc otrzymasz

Pośrednictwo pracy

Możesz samodzielnie korzystać z Centralnej Bazy Ofert Pracy bez wizyty w urzędzie pracy za pomocą komputera, telefonu lub innych mobilnych urządzeń z dostępem do Internetu (http://oferty.praca.gov.pl). Przeszukiwanie ofert pracy możliwe jest również za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej ePraca (Android oraz iOS).

Możesz również skorzystać z pomocy pracownika urzędy pracy, który pomoże Ci przeszukać Centralną Bazę Ofert Pracy (lub inne bazy ofert pracy) i przekaże informacje o dopasowanych ofertach pracy (dane teleadresowe pracodawcy i inne ważne informacje).

Informacja o możliwościach uzyskania innej pomocy

Pracownik urzędu udzieli Ci również informacji o możliwości uzyskania pomocy od innych instytucji publicznych/fundacji itd.

Informacja o zasadach zatrudnienia cudzoziemców

Pracownik urzędu udzieli Ci informacji o zasadach zatrudnienia cudzoziemca, w tym wskaże dostępne informacje w Internecie w języku ukraińskim. Pracownik po zapoznaniu się z Twoją sytuacja prawną (posiadany tytuł pobytowy, ewentualne posiadane zezwolenia na pracę, itp.) postara się doradzić najlepszy sposób legalizacji pracy i wskazać w jakich urzędach należy załatwić sprawę i kto powinien złożyć wniosek (czy cudzoziemiec czy pracodawca).

Poradnictwo zawodowe

Możesz również skorzystać z usług poradnictwa zawodowego realizowanego przez urzędy pracy i centra informacji i planowania kariery zawodowej działające w wojewódzkich urzędach pracy. Aby uzyskać tę pomoc zadzwoń lub udaj się do urzędu pracy.

Otrzymasz wsparcie w:

  • wyborze odpowiedniego zawodu
  • zmianie kwalifikacji
  • podjęciu pracy
  • zbadaniu swoich kompetencji, zainteresowań i uzdolnień zawodowych
  • zaplanowaniu rozwoju kariery zawodowej.

Rejestracja w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna

Po zarejestrowaniu się w urzędzie pracy możliwe będzie zastosowanie wobec Ciebie pełnego katalogu form pomocy określonej w obowiązujących przepisach. Katalog ten obejmuje m.in.:

  • szkolenia zawodowe,
  • dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej,
  • refundację zatrudnienia (prace interwencyjne, roboty publiczne itd.),
  • zwrot kosztów przejazdu i zakwaterowania do i z miejsca pracy,
  • refundację kosztów opieki nad dzieckiem do lat 7 lub osobą zależną, itd.

Przydatne strony internetowe:

https://www.gov.pl/web/granica - informacje o pomocy państwa Polskiego dla uchodźców z Ukrainy (w tym w j. ukrańskim)

https://lang-psz.praca.gov.pl/uk – dostępne w języku ukraińskim informacje o pomocy urzędów pracy, dane kontaktowe urzędów pracy

https://zielonalinia.gov.pl/zielona-linia-wersja-rosyjska-34234 (j. rosyjski) (informacje o ofertach pracy, o pomocy urzędów pracy)

https://oferty.praca.gov.pl/ - baza ofert pracy (w tym część informacji w języku ukraińskim)

https://eures.praca.gov.pl – baza ofert pracy w Europie (dostępne tłumaczenie na j. ukraiński)

 

Ukraina potrzebuje pomocy!

KOMUNIKAT

Ukraina potrzebuje pomocy!

Prosimy mieszkańców Gminy Sadkowice o  zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów, w szczególności:

leków przeciwbólowych, środków opatrunkowych, żywności długoterminowej tj. makaronu, ryżu, kasz, konserw,  wody mineralnej, soków pitnych,  batonów energetycznych, słodyczy dla dzieci, koców i  śpiworów, bielizny dla kobiet i dzieci (wyłącznie nowe), pieluch dla dzieci i dorosłych, ładowarek i power- banków, latarek  i baterii.

W miarę możliwości prosimy o  opisywanie paczek i oddzielanie lekarstw od środków higienicznych i żywności. Ułatwi to segregowanie i przygotowanie odpowiednich paczek.

Zbiórka będzie prowadzona w Remizie OSP w Sadkowicach od poniedziałku do piątku, w godz. od 9:00 do 10:00

Bądźmy solidarni z Ukrainą!

Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy

https://www.gov.pl/web/uw-lodzki/informacja-w-sprawie-pobytu-w-polsce-osob-uciekajacych-z-ukrainy

Ulotka informacyjna dla uchodźców z Ukrainy

Trwają zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich

Trwają zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich.

Wartościowe nagrody, niezapomniane emocje, nowo zawarte przyjaźnie – to wszystko i jeszcze więcej czeka na Was podczas wyjątkowego święta Kół Gospodyń Wiejskich -
Festiwalu „Polska Od Kuchni”.  

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” to wyjątkowe wydarzenie o ogólnopolskim zasięgu, przygotowane z myślą by pielęgnować lokalną kulturę i tradycję. Festiwal ma na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego oraz wymianę międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom.

Chcąc uhonorować wkład Kół Gospodyń Wiejskich w promowanie bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji a także pogłębić wiedzę o kulturze regionu, już po raz kolejny zapraszamy wszystkie KGW do udziału w konkursach angażujących Koła z całej Polski. Szczypty pikanterii konkurencjom dodadzą wartościowe nagrody, które Koła mogą zdobyć na każdym etapie rywalizacji.

Motywem przewodnim Festiwalu i wszystkich kategorii konkursowych będzie tradycyjne wesele
z ucztą smaków, kolorów, zapachów, z tańcem muzyką i pysznym polskim jedzeniem!

Wybory Miss Wdzięku

to przestrzeń dla wszystkich kobiet, które chcą poczuć się wyjątkowo, są pełne klasy i wdzięku.

W konkursie Miss jedną z kreacji, w której zaprezentują się Panie będzie strój nawiązujący do sukni Panny Młodej.

Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: Miss do 45 r. życia oraz Miss 45+.

Konkurs Kulinarny

podczas którego Koła mają za zadanie przygotować danie regionalne, bądź nowoczesna wariację
na jego temat. Konkurs Kulinarny będzie krążyć wokół tematu dań serwowanych na lokalnych weselach

Konkurs Artystyczny

to kategoria konkursowa, w której Koła mogą wykazać się największą kreatywnością! Zgłoszenia Powinny nawiązywać do lokalnych obrzędów związanych ze ślubem. Weselny taniec, przyśpiewka, scenka, a może własnoręcznie uszyty welon? Wszystkie chwyty dozwolone!

Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa – opowiedz swoją historię

Celem konkursu jest promocja oraz wsparcie aktywnej działalności Kół Gospodyń Wiejskich na rzecz lokalnych społeczności. Jest to przestrzeń, w której każde Koło może zaprezentować swoje sukcesy, osiągnięcia oraz podejmowane działania na rzecz społeczności lokalnych i kultywowania tradycji.

Formularze zgłoszeniowe do konkursów znajdują się na stronie: https://www.festiwalpolskaodkuchni.pl/zgloszenia-do-konkursow-on-line-s6106

Konkursy zostaną rozstrzygnięte w 3 etapach:

I Etap Konkursu - Eliminacje Wstępne.

Spośród nadesłanych zgłoszeń Komisje Konkursowe wybiorą najbardziej inspirujące Kóła
ze wszystkich kategorii konkursowych, z każdego województwa, które przejdą do kolejnego etapu – Półfinałów Wojewódzkich.

II Etap Konkursu - Półfinały Wojewódzkie.

Półfinały Konkursów odbędą się podczas lokalnej edycji Festiwalu „Polska Od Kuchni”.

Festiwal odwiedzi każde województwo by zaserwować uczestnikom bezpłatne wydarzenie okraszone wspaniałą atmosferą lokalnych społeczności oraz regionalnej kultury i tradycji.

W trakcie Półfinałów Wojewódzkich wyłonieni zostaną zwycięzcy każdej kategorii konkursowej, którzy przejdą do trzeciego etapu – Finału.

 Już na tym etapie na uczestników będą czekać niezapomniane emocje, a na zwycięzców wartościowe nagrody.

Nagroda główna dla zwyciężczyń Półfinałów w każdej kategorii to 3 000 zł.

III Etap Konkursu - Finał.

Finał Festiwalu odbędzie się 24 września 2022 r. na błoniach PGE Narodowego w Warszawie.

Podczas tego wydarzenia zmierzą się ze sobą zwycięzcy wszystkich Półfinałów Wojewódzkich
w poszczególnych kategoriach konkursowych.

Wydarzenie zakończy uroczysta gala z wręczeniem nagród oraz koncert
„Roztańczony PGE Narodowy”.

Nagrody główne do zdobycia w Finale to aż 10 000 zł.

Festiwal otrzymał Patronaty Honorowe Marszałków i Wojewodów, a każda edycja relacjonowana będzie na żywo w programie „Pytanie na Śniadanie” w TVP 2, oraz na antenie TVP Kobieta.

Zgłoszenia do konkursów przyjmujemy do 15 kwietnia br.

Więcej informacji na stronie: www.festiwalpolskaodkuchni.pl  

oraz na naszych profilach na portalach społecznościowych:

Facebook: https://www.facebook.com/polskaodkuchni

Instagram: https://www.instagram.com/festiwalpolskaodkuchni

  • Festiwal Polska od Kuchni

Spotkanie sadownicze

  • Związek Sadowników RP zaprasza sadowników z powiatu rawskiego i okolic na spotkanie sadownicze w dniu 6 marca 2022 r...
    Spotkanie sadownicze
    Związek Sadowników RP zaprasza sadowników z powiatu rawskiego i okolic na spotkanie sadownicze w dniu 6 marca 2022 r. (niedziela) o godz. 14:00 w Szkole Podstawowej w Sadkowicach

Propozycje KRUS na ferie

Gospodarstwo rolne dla wielu dzieci jest domem i miejscem wypoczynku. Powinniśmy więc stwarzać bezpieczne warunki zabawy, wyjaśniać niebezpieczeństwa na jakie mogą być narażone oraz wskazywać sposoby ich unikania. Ferie to okres, w którym dzieci więcej czasu spędzają na terenie gospodarstwa. Podstawową sprawą jest zapewnienie dzieciom właściwej opieki oraz przygotowanie odpowiedniego miejsca spędzania wolnego czasu z dala od części produkcyjnej gospodarstwa. W związku z tym Oddział Regionalny KRUS w Łodzi wraz z Placówkami Terenowymi przedstawia dwie propozycje dla dzieci, które mogą wpłynąć na wzrost świadomości zarówno najmłodszych mieszkańców terenów wiejskich jak i ich rodziców.

Zarządzenie Nr 8/2022 Wójta Gminy Sadkowice z dnia 26 stycznia 2022 r. w sprawie konsultacji projektu uchwały w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Sadkowice w 2022 roku

  • autor: Ewa Skiba, data: 2022-01-26

Szkolenie chemizacyjne

  • Szkolenie chemizacyjne Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Rawie Mazowieckiej zaprasza na szkolenia chemizacyjne w...

Zwrot podatku akcyzowego

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

informuje:

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej

powinien zbierać faktury VAT

  • w terminie od 1 lutego 2022 r. do 28 lutego 2022 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2021 r. do 31 stycznia 2022 r.,
     
  • w terminie od 1 sierpnia 2022 r. do 31 sierpnia 2022 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta,
    w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2022 r. do 31 lipca 2022 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2022 r.

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2022 r. wynosi:

110,00 zł * ilość ha użytków rolnych

oraz

40,00 zł * średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła

Pieniądze wypłacane będą w terminach:

1 - 30 kwietnia 2022 r.  w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie

3 - 31 października 2022 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie
gotówką w kasie urzędu gminy lub miasta, albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

 

Materiały

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/zwrot-podatku-akcyzowego

Informacja

Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem nr 1/2022 Wójta Gminy Sadkowice z dnia 03.01.2022 r., dzień 07.01.2022 r. jest dniem wolnym od pracy, dlatego PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) będzie czynny 14 stycznia 2022 r. (w piątek) w godz. 8.00 – 14.00.

Informacja

Informujemy mieszkańców Gminy Sadkowice, że w dniu 7 stycznia 2022 r. (piątek) Urząd Gminy w Sadkowicach będzie nieczynny.

Nowy wzór wniosku o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego albo warunków zabudowy

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. ( Dz.U. z 2021 r. poz. 2462)  od dnia 3 stycznia 2022 r. obowiązuje nowy wzór wniosku o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego albo warunków zabudowy, który jest dostępny na stronie Urzędu Gminy w zakładce wzory pism urzędowych.

Wnioskodawca ma możliwość złożenia w/w wniosku w formie tradycyjnej – papierowej lub w formie elektronicznej.

Informacja

Informujemy mieszkańców Gminy Sadkowice, że w WIGILIĘ BOŻEGO NARODZENIA (piątek - 24 grudnia 2021 r.) Urząd Gminy w Sadkowicach będzie nieczynny

„REHABILITACJA +”

USŁUGA pilotażowa – rehabilitacja i opieka -

pod nazwą

„REHABILITACJA +”

Usługa „REHABILITACJA +” realizowany jest w okresie

od 26.04.2021r. do 25.04.2022r. przez Fundację Obudźmy Nadzieję

INFORMACJA

Mieszkańcy wsi Kaleń proszeni są o wpłaty IV raty za podatki, odpady i wodę przelewem na rachunek bankowy lub w Urzędzie Gminy. Termin płatności IV raty do 15 listopada 2021 r.

Nr rachunku bankowego na wpłaty za odpady:

78 9291 0001 0035 8648 2000 0320 BS BR o/Sadkowice

Nr rachunku bankowego na wpłaty za podatki i wodę:

09 9291 0001 0035 8648 2000 0010 BS BR o/Sadkowice

Zaproszenie na obchody Narodowego Święta Niepodległości

Inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Sadkowice

Wójt  gminy Sadkowice informuje, że w terminie od października do listopada br. na terenie gminy Sadkowice przeprowadzona zostanie  inwentaryzacja  wyrobów zawierających azbest.

Inwentaryzację wyrobów zawierających azbest przeprowadzi firma EPH Sp. z o. o. ul. Krótka 6b/13, 58-420 Lubawka. Osoby wykonujące pracę w terenie  będą posiadać imienne upoważnienie z numerem dowodu osobistego podpisane przez  Wójta Gminy Sadkowice.  

W związku  z powyższym zwracamy się z prośbą do Mieszkańców naszej gminy  o udzielanie pomocy i informacji niezbędnych Wykonawcom do przeprowadzenia inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest.

Celem realizacji ww. zadania została utworzona specjalna skrzynka e-mailowa, gdzie Mieszkańcy mogą bezpośrednio na adres: azbest.sadkowice@eph.pl zgłaszać miejsca. w których znajduje się azbest - w szczególności azbest zdjęty z dachów, składowany oraz elementy infrastruktury zawierającej azbest.

Z góry dziękujemy za udział w przeprowadzonej inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest na terenie naszej gminy.

SP w Lubani poszukuje psychologa

Szkoła Podstawowa w Lubani pilnie poszukuje psychologa, umowa o pracę od zaraz, tel. 468156091. Dyrektor szkoły.

Komunikat

Urząd Gminy w Sadkowicach pilnie poszukuje opiekunki do sprawowania opieki nad uczniami dowożonymi do Szkoły Podstawowej w Lubani.

Umowa zlecenie stawka godzinowa 18,30 zł/h. Praca od zaraz.

Kontakt pod nr tel. 468156126 wew. 32

Szafowanie dla Zosi Bigos

W związku z trwającą zbiórką pieniędzy na leczenie mieszkanki Tomaszowa Mazowieckiego, 4-miesięcznej Zosi Bigos, chorującej na SMA-1, Wójt Gminy Sadkowice zwraca się z gorącą prośbą o przekazywanie w ramach akcji „Szafowanie” odzieży, butów, koców, pościeli, firan itp. do Urzędu Gminy w dniach od 4 października do 13 października 2021 r.

  • Szafowanie dla Zosi Bigos
    Szafowanie dla Zosi Bigos

Odbierz darmowy pakiet badań

Masz 40 lat lub więcej?

Skorzystaj z pakietu bezpłatnych badań diagnostycznych i bądź zdrów!

 

Kiedy ostatnio robiłeś sobie badania? No właśnie...

A przecież dzięki regularnym badaniom np. krwi i moczu ograniczasz ryzyko późnego wykrycia choroby i długiego pobytu w szpitalu!

 

Wybierz pakiet badań i zrób je za darmo

Postaw na profilaktykę i ciesz się długim życiem. Zrób to dla siebie i swoich bliskich. Już teraz skorzystaj z programu badań diagnostycznych Profilaktyka 40 Plus. Bezpłatnie i bez kolejki.

 

Jak się zgłosić?

To proste. Sam wystawiasz sobie e-skierowanie na badania. Bez wizyty u lekarza. Wystarczy, że wypełnisz ankietę o swoim zdrowiu. Zrobisz to elektronicznie (przez Internetowe Konto Pacjenta) lub telefonicznie (pod numerem 22 735 39 53).

 

Badania wykonasz w całej Polsce

Najpóźniej po 2 dniach roboczych od wypełnienia ankiety, dostaniesz skierowanie na pakiet bezpłatnych badań diagnostycznych. Potem wybierasz jedną z niemal 100 placówek w Łódzkiem i idziesz na badania. Wyniki otrzymasz na miejscu lub elektronicznie. Pamiętaj! Skonsultuj je ze swoim lekarzem rodzinnym.

 

WYSTAW SOBIE SKIEROWANIE NA BADANIA

https://www.gov.pl/web/zdrowie/profilaktyka-40-plus

 

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia

  • Program 40 plus
    Program 40 plus
  • Program 40 plus
    Program 40 plus
  • Program 40 plus
    Program 40 plus

Szkolenie online dla rolników i doradców

???? 28 września 2021 r. w godz. 11:00 – 13:00 odbędzie się organizowane przez Łódzki Oddział Regionalny #ARiMR szkolenie online dla rolników i doradców, którego tematem będzie "Składanie wniosków o płatność w działaniach premiowych za pośrednictwem aplikacji eWoP".
???? Aby wziąć udział w szkoleniu należy zgłosić chęć udziału na adres mailowy: malgorzata.adamska1@arimr.gov.pl do dnia 26.09.2021 r.
???? Spotkanie jest organizowane w formie on-line, na żywo w aplikacji Teams. Dzień przed spotkaniem, każda osoba zainteresowana otrzyma link do spotkania.
???? Szczegóły dot. nowej aplikacji eWoP: https://www.gov.pl/.../ewop---zloz-wniosek-o-wyplate...
  • ARiMR

Informacja o wyłożeniu projektu uproszczonego planu urządzenia lasów dla obrębów Studzianki i Żelazna

  • autor: Iwona Tolak, data: 2021-09-21

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego

Informujemy, że przez cały sierpień w Urzędzie Gminy w Sadkowicach (pok. nr 12) będą przyjmowane wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej w ramach limitu rocznego na 2021 rok. 

Do wniosku należy dołączyć:

- Faktury VAT na zakup oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2021 r. do 31 lipca 2021 r.

- Załącznik dotyczący Pomocy publicznej w rolnictwie innej niż pomoc de minimis

- Klauzulę informacyjną odnośnie RODO.

Wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej - wzór wniosku określa Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2018 r. w sprawie wzoru wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (Dz. U. z 2018 r. poz. 2466)

edytowalna wersja jest dostępna na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/zwrot-podatku-akcyzowego

Informacja o możliwości zatrudnienia

Urząd Gminy w Sadkowicach poszukuje osób chętnych  do sprawowania opieki nad uczniami dowożonymi do Zespołu Szkół w Sadkowicach. Praca  od dnia 1 września 2021 roku.

W sprawie określenia warunków pracy oraz  szczegółów dotyczących zawarcia umowy, proszę o kontakt pod nr telefonu 46 815 61 26 wew. 32 lub 661 584 312.

Targi AGRO-Bartoszewice w dniu 5 IX 2021 r.

  • autor: Dyrektor Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach, data: 2021-08-13

Zaproszenie do II etapu konsultacji Planu Strategicznego Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027

Wścieklizna u wolno żyjących lisów na terenie woj. mazowieckiego

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Rawie Mazowieckiej informuje o stwierdzeniu wścieklizny u wolno żyjących lisów  na terenie województwa mazowieckiego (powiaty: otwocki, radomski, garwoliński, warszawski) oraz u kota w powiecie radomskim.

Choroba ta jest jedną z najdłużej znanych i najgroźniejszych chorób odzwierzęcych. Wścieklizna jest wirusową chorobą zakaźną dotykającą centralnego układu nerwowego, na którą wrażliwe są wszystkie gatunki ssaków, w tym ludzie. Wirus wścieklizny przenosi się głównie poprzez kontakt śliny zakażonego zwierzęcia z uszkodzoną skórą lub błoną śluzową (pogryzienie). W Polsce rezerwuarem wścieklizny jest lis rudy.

SZCZEPIĄC ZWIERZĘTA CHRONISZ WŁASNE ZDROWIE

W celu zabezpieczenia przed chorobą zwierzęta domowe powinny być szczepione. W Polsce obowiązkowemu ochronnemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie, zgodnie z ustawą o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt,  podlegają psy powyżej 3 miesiąca życia. Na obszarach występowania wścieklizny zalecane są również szczepienia kotów.

W okresie 13-22 września i w listopadzie 2021r. zaplanowano akcję szczepień przeciwko wściekliźnie dla lisów wolno żyjących na terenie m.in. powiatu rawskiego. Należy bezwzględnie unikać kontaktu ze szczepionką przeznaczoną dla lisów oraz uniemożliwić taki kontakt zwierzętom domowym!!!

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego

Informujemy, że przez cały sierpień w Urzędzie Gminy w Sadkowicach (pok. nr 12) będą przyjmowane wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej w ramach limitu rocznego na 2021 rok. 

Do wniosku należy dołączyć:

- Faktury VAT na zakup oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2021 r. do 31 lipca 2021 r.

- Załącznik dotyczący Pomocy publicznej w rolnictwie innej niż pomoc de minimis

- Klauzulę informacyjną odnośnie RODO.

Wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej - wzór wniosku określa Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2018 r. w sprawie wzoru wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (Dz. U. z 2018 r. poz. 2466)

edytowalna wersja jest dostępna na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/zwrot-podatku-akcyzowego

Szkolenie

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie O/Kraków zaprasza sołtysów, rady sołeckie, radnych i pracowników UG, członków KGW i OSP oraz aktywnych mieszkańców gmin na szkolenie e-learningowe pn. "Zarządzanie zasobami lokalnymi w oparciu o fundusz sołecki".

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Rawie Mazowieckiej zaprasza na spotkanie dotyczące nowych/dodatkowych zasad przemieszczania (sprzedaży) świń z gospodarstw do innych gospodarstw oraz rzeźni.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Rawie Mazowieckiej, ul. Mszczonowska 10, w dniu 15 lipca 2021 r. o godz. 10:00.

Na spotkaniu zostaną omówione nowe wymagania, które należy spełniać przed sprzedażą świń z gospodarstwa. W przypadku nie spełnienia wymagań w gospodarstwie nie będzie możliwa sprzedaż/przemieszczanie świń po 31.10.2021 r.

Teleplatforma Pierwszego Kontaktu

Informacja Narodowego Funduszu Zdrowia dotycząca uruchomienia Teleplatformy Pierwszego Kontaktu. Udostępniona platforma jest miejscem pierwszego kontaktu dla pacjenta, w sytuacji:

  • nagłego zachorowania, podczas gdy lekarz rodzinny już nie pracuje,
  • gdy nagle pogorszy się stan zdrowia, nie ma jednak objawów sugerujących wystąpienie stanu bezpośredniego zagrożenia życia, a zastosowane środki lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły poprawy
  • gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni POZ może niekorzystnie wpłynąć na Twój stan zdrowia.

Koncert Orkiestry OSP Rawa Mazowiecka

  • koncert osp

Pomoc dla rolników - informacja ARiMR

Pomoc dla rolników, którzy w 2020 r. ponieśli straty w uprawach spowodowane niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi

Biura Powiatowe ARiMR do 30 czerwca 2021 r. przyjmują wnioski o udzielenie pomocy finansowej na szkody w uprawach rolnych spowodowane w 2020 r. przez grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi, lawinę lub suszę.

Informacja dla właścicieli lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa

  • autor: Minister Klimatu i Środowiska

Informacja

Informujemy, że w dniu 4 czerwca 2021 r. (w piątek) Urząd Gminy w Sadkowicach będzie nieczynny.

Konkurs pn. "Weekend na wsi"

Województwo Łódzkie - Jednostka Regionalna Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich z przyjemnością informuje, że organizuje wojewódzki konkurs pn. "Weekend na wsi".

Mammografia w mammobusie!

  • Mammogafia w mammobusie

Wpłaty na fundusze promocji produktów rolno-spożywczych

Zwracamy się z prośbą o informowanie podmiotów zobowiązanych do wpłat na fundusze promocji produktów rolno-spożywczych o możliwości składania formularza Deklaracji wpłaty na fundusze promocji produktów rolno-spożywczych drogą elektroniczną za pośrednictwem portalu eRolnik https://erolnik.gov.pl/#/

Warunkiem skorzystania z tej możliwości jest posiadanie aktywnego Profilu Zaufanego.

Przedsiębiorcy zobowiązani do wpłat – zgodnie z art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 22 maja 2009 r. o funduszach promocji produktów rolno-spożywczych – na: Fundusz Promocji Mięsa Wieprzowego, Fundusz Promocji Mięsa Wołowego, Fundusz Promocji Mięsa Końskiego, Fundusz Promocji Mięsa Owczego, Fundusz Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych, Fundusz Promocji Owoców i Warzyw, Fundusz Promocji Mięsa Drobiowego, Fundusz Promocji Ryb, Fundusz Promocji Roślin Oleistych mogą składać Deklarację wpłaty na fundusze promocji produktów rolno-spożywczych (Fpz_f1)

W załączeniu pismo.

Wydział Rozwoju Rynków Rolnych 
KOWR OT w Łodzi

Bezpłatne konsultacje i badania lekarskie

Województwo Łódzkie oraz Szpital Kopernika w Łodzi zaprasza mieszkańców województwa do wzięcia udziału w bezpłatnych konsultacjach i badaniach lekarskich w ramach akcji profilaktyki onkologicznej.

W soboty 22 maja, 29 maja oraz 12 czerwca w godz. 9:00-14:00 na terenie Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej (ul. Paderewskiego 4) lekarze onkolodzy będą udzielać bezpłatnych porad z zakresu:

  • chorób piersi
  • chorób jelita grubego
  • chorób nowotworowych żołądka
  • nowotworów skóry (wraz z badaniem znamion skórnych)
  • ginekologii onkologicznej (wraz z badaniem cytologicznym)
  • zdrowego żywienia

Panie w wieku 50+ zapraszamy na bezpłatną mammografię.

W razie konieczności, uczestnicy akcji otrzymają w czasie konsultacji skierowania na dalsze badania.

Zapisy i szczegółowe informacje 14 maja w godzinach 9:00-14:00 pod numerem 42 689 57 57

lub mailowo pod adresem profilaktyka@kopernik.lodz.pl.

Zachęcamy mieszkańców województwa, by nie obawiali się i nie odkładali badań i konsultacji onkologicznych.

Zapraszamy!!!

  • bezpłatne konsultacje i badania lekarskie

Wojewódzki telefon wsparcia dla seniorów

  • Wojewódzki telefon wsparcia dla seniorów
    Wojewódzki telefon wsparcia dla seniorów

Konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”

Po przerwie spowodowanej epidemią  COVID – 19, w nowej formule, powraca konkursu kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.bitwaregionow.pl dedykowanej konkursowi.

Siłą jest dialog

  • mediato

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY SADKOWICE

Gmina Sadkowice otrzymała maseczki ochronne z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Pakiety maseczek będą sukcesywnie dystrybuowane od dnia 9 kwietnia 2021 r. przez Jednostki OSP oraz przez pracowników Urzędu Gminy w Sadkowicach. W celu minimalizacji zagrożenia epidemiologicznego maseczki będą pozostawiane w foliowej torbie na ogrodzeniu posesji lub w skrzynce pocztowej.

Wniosek
Wysłuchania publiczne w sprawie koncepcji nowego budżetu UE w Polsce! Daj się wysłuchać!

  • autor: Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych, data: 2021-04-06

Informacja

Informujemy, że w dniu 2 kwietnia 2021 r. (Wielki Piątek) Urząd Gminy w Sadkowicach będzie czynny do godz. 12:30.

Ogłoszenie Wójta Gminy Sadkowice

Ogłoszenie o przystąpieniu do sporządzania zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Sadkowice

Bezpłatne plany żywieniowe NFZ

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował portal internetowy diety.nfz.gov.pl, który oferuje bezpłatne plany żywieniowe dla całej rodziny. Po zalogowaniu się internauta otrzymuje:

  • Plany żywieniowe o wybranej kaloryczności dla osób dorosłych, seniorów, wegetariańskie - ich celem jest wdrażanie określonych zasad racjonalnego odżywiania się oraz modyfikację błędów żywieniowych – zmniejszenie ryzyka zachorowania na choroby dietozależne, takich jak cukrzyca, otyłość, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia lipidowe, choroby serca i układu krążenia, osteoporoza, próchnica czy nowotwory.
  • Rodzinny plan żywieniowy - innowacyjne rozwiązanie zapewniające zdrowe posiłki dla całej rodziny.
  • Plany żywieniowe w jednostkach chorobowych – dieta DASH w cukrzycy, nadciśnieniu tętniczym, Hashimoto, zaparciach, nadwadze i otyłości. 

UWAGA! ZMIANA TERMINU ODBIORU ODPADÓW (05.04.2021 r.)

Informujemy, że odbiór odpadów z dnia 05.04.2021 r. tj. Poniedziałek Wielkanocny dla miejscowości: Bujały, Rokitnica-Kąty, Nowy Kaleń, Lubania, Rudka, Skarbkowa, Olszowa Wola, Władysławów, Żelazna odbędzie się w dniu 07.04.2021 r. (środa).

Informacja dla Kół Gospodyń Wiejskich

Ruszyły zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich.

Piętnaście tysięcy złotych – tyle wynoszą nagrody główne w ogólnopolskich konkursach przygotowanych podczas wyjątkowego święta - Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”.  Każde Koło Gospodyń Wiejskich może wziąć udział w dowolnej liczbie konkursów.

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” to ogólnopolskie, wyjątkowe wydarzenie, przygotowane by podkreślić jak ważne jest, by pielęgnować lokalną kulturę i tradycję. Festiwal ma
na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów
i dziedzictwa kulinarnego oraz wymianę międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności
i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom.

Aby podkreślić rolę Kół Gospodyń Wiejskich w promowaniu bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji a także pogłębić wiedzę o kulturze regionu przygotowane zostały cztery konkursy angażujące Koła z całej Polski. Szczypty pikanterii konkurencjom dodadzą wartościowe nagrody, które Koła mogą zdobyć na każdym etapie rywalizacji.

Wybory Miss Wdzięku

Podczas tego konkursu wybierane są najpiękniejsze działaczki KGW, jednak nie chodzi tu jedynie
o piękno fizyczne. Kandydatki starające się o tytuł Miss Wdzięku będą musiały skraść serca oceniających także swoim wdziękiem, osobowością, zakresem działania oraz zaprezentowanymi umiejętnościami.

Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: Miss do 45 r. życia oraz Miss 45+.

Konkurs Kulinarny

Podczas Konkursu Koła Gospodyń Wiejskich wezmą udział w wyjątkowej rywalizacji kulinarnej –
za zadanie mają przygotować tradycyjne danie regionalne lub nowoczesną wariację na jego temat.

Konkurs Artystyczny

to kategoria dla Pań, które w ramach Kół Gospodyń Wiejskich doskonałą swoje wyjątkowe umiejętności. Talentem może być wszystko, co postrzegacie w ten sposób: śpiew, taniec, malowanie, haft, lepienie z gliny czy też tworzenie pięknych symboli regionalnych, wycinanek itp.

Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa – opowiedz swoją historię

Celem konkursu jest promocja oraz wsparcie aktywnej działalności Kół Gospodyń Wiejskich na rzecz lokalnych społeczności. Jest to przestrzeń, w której każde Koło może zaprezentować swoje sukcesy, osiągnięcia oraz podejmowane działania na rzecz społeczności lokalnych i kultywowania tradycji.

Formularze zgłoszeniowe do konkursów znajdują się na stronie: https://www.festiwalpolskaodkuchni.pl/wez-udzial-w-konkursach-s6069

Konkursy zostaną rozstrzygnięte w 3 etapach:

I Etap Konkursu - Eliminacje Wstępne.

Spośród nadesłanych zgłoszeń Komisje Konkursowe, na podstawie kryteriów podanych
w Regulaminach Konkursów, wybiorą łącznie około 105 najbardziej inspirujących Kół ze wszystkich kategorii konkursowych, z każdego województwa, które przejdą do kolejnego etapu.

II Etap Konkursu - Półfinały Wojewódzkie.

Półfinały Konkursu odbędą się podczas lokalnej edycji Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”. Festiwal odwiedzi każde województwo by zaserwować uczestnikom bezpłatne wydarzenie okraszone wspaniałą atmosferą lokalnych społeczności oraz regionalnej kultury i tradycji.

W trakcie Półfinałów Wojewódzkich konkursów wybrane we wcześniejszym etapie Koła będą mogły zaprezentować zgłoszone do konkursów potrawy, talenty oraz kandydatki do Miss Wdzięku na żywo oraz opowiedzieć o zakresie swoich działań.

Do Finału przejdą 2 Koła z każdej kategorii konkursowej.

 Już na tym etapie na uczestników będą czekać niezapomniane emocje, a na zwycięzców wartościowe nagrody.

Nagroda główna dla zwyciężczyń Półfinałów w każdej kategorii to 3 000 zł.

III Etap Konkursu - Finał.

Finał Festiwalu odbędzie się 25 września 2021 r. na PGE Narodowym w Warszawie.

Podczas ostatniej z edycji Festiwalu rozstrzygnięte zostaną konkursy i wyłonione Laureatki nagród głównych, które zostaną wręczone Zwyciężczynią w trakcie uroczystej gali.

Na zakończenie uczestnicy Festiwalu zostaną zaproszeni na koncert „Roztańczony PGE Narodowy”.

Nagrody główne do zdobycia w Finale to aż 15 000 zł.

Festiwal otrzymał Patronaty Honorowe Marszałków i Wojewodów, a każda edycja transmitowana będzie na żywo w programie „Pytanie na Śniadanie” w TVP 2.

Więcej informacji na stronie: www.festiwalpolskaodkuchni.pl  

oraz na naszym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/polskaodkuchni

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP

 

 

„Koła Gospodyń Wiejskich to absolutnie polski fenomen.
To bardzo ważne, żeby idąc z duchem czasu, kultywować lokalną tożsamość i pielęgnować tradycje.
Bardzo za to dziękuję.”

Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda

1 października 2020 r.

 

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP organizowany jest przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Zainicjowany przez Małżonkę Prezydenta RP – Agatę Kornhauser-Dudę, został objęty Jej Honorowym Patronatem.

 

UWAGA: Uprzejmie informujemy, iż w odpowiedzi na sygnały płynące od Kół Gospodyń Wiejskich chcących wziąć udział w Konkursie, termin przesyłania zgłoszeń zostaje przedłużony do 18 kwietnia br.

 

 

 

Nadrzędnym celem Konkursu jest ukazanie wielopłaszczyznowej działalności Kół Gospodyń Wiejskich w obszarach: społecznym, kulturalnym oraz edukacyjnym.

 

Konkurs ma także na celu prezentację i promocję aktywności KGW w zakresie:

  • działań prospołecznych, które spajają i aktywizują lokalne społeczności oraz wpływają na rozwój przedsiębiorczości kobiet,
  • kultywowania, popularyzowania i utrwalania najbardziej wartościowych kulturowych tradycji regionalnych, m.in. folkloru, tradycji kulinarnych oraz działalności rękodzielniczej,
  • przekazywania zainteresowania twórczością ludową kolejnym pokoleniom oraz wychowania młodzieży w duchu poszanowania tradycyjnych wartości.

Uczestnikami Konkursu mogą zostać Koła Gospodyń Wiejskich, o których mowa w ustawie z dnia 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich (Dz.U. 2018 poz. 2212, z późn. zm.) oraz zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich (KRKGW), prowadzonym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

Konkurs składa się z dwóch etapów:

  1. wojewódzkiego
  2. ogólnopolskiego

W ramach Konkursu wyłonione zostaną najlepsze w Polsce Koła Gospodyń Wiejskich, których działalność przyczynia się do budowania lokalnych więzi wspólnotowych oraz rozwoju tożsamości regionalnej.

 

Ogłoszenie zwycięzców Konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Dożynek Prezydenckich w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

 

Szczegółowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa w Konkursie oraz zasad przeprowadzenia Konkursu, znajdują się w Regulaminie Konkursu [POBIERZ].

 

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami i odpowiedziami (Q&A) dotyczącymi Konkursu>>

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt poprzez adres e-mail: konkurs.KGW@prezydent.pl lub numer telefonu: 22 695 11 99.

 

Pliki do pobrania

  • Regulamin [PDF]

  • Karta zgłoszeniowa [PDF]

  • Karta zgłoszeniowa [WORD]

  • Karta zgłoszeniowa [RTF]

 

Już możesz zapisać się do akcji Masz Głos!

Ruszył nabór do akcji Masz Głos 2021 – programu Fundacji Batorego dla organizacji społecznych, grup nieformalnych i aktywistów z całej Polski, którzy działają dla swoich lokalnych środowisk. Mogą zajmować się różnymi sprawami: ekologią, przestrzenią publiczną, lokalnymi przepisami, edukacją, działaniem na rzecz młodzieży, seniorów, osób z niepełnosprawnościami – każda z tych inicjatyw jest ważna w akcji Masz Głos. Akcja Masz Głos pomaga im nawiązać współpracę z lokalną władzą i zaangażować do działania mieszkańców. Na bieżąco wspiera poradami ekspertów, organizuje wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami z różnych gmin.

Najlepiej zrealizowane projekty dostają prestiżową nagrodę SuperSamorząd. Jak się zapisać do akcji Masz Głos? Wystarczy wejść na stronę www.maszglos.pl i do 8 marca wypełnić formularz zgłoszeniowy. Udział w programie trwa do końca 2021 r. i jest całkowicie bezpłatny. W 2021 akcja Masz Głos jest realizowana we współpracy z: Fundacją Aktywności Lokalnej, Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Stowarzyszeniem Homo Faber, Fundacją Laboratorium Badań i Działań Społecznych SocLab, Stowarzyszeniem Rozwoju INSPIRACJE.

Konkurs Europejskie Drzewo Roku 2021

Zgodnie z prośbą Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka rozpowszechniamy informację o Konkursie Europejskie Drzewo Roku 2021. Jedynym polskim przedstawicielem w europejskiej stawce jest Lipa Św. Jana Nepomucena rosnąca w Dulczy Wielkiej w Powiecie Mieleckim.

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego

Informujemy, że w terminie od 1 lutego 2021 r. do 1 marca 2021 r.  będą przyjmowane w pokoju nr 12 wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w ramach limitu rocznego na 2021 rok. 

Do wniosku należy dołączyć:

- Faktury VAT na zakup oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r.

- Załącznik dotyczący Pomocy publicznej w rolnictwie innej niż pomoc de minimis

- Klauzulę informacyjną odnośnie RODO.

 

Wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej - wzór wniosku określa Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2018 r. w sprawie wzoru wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (Dz. U. z 2018 r. poz. 2466)

edytowalna wersja jest dostępna na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/zwrot-podatku-akcyzowego

Zmiana godzin urzędowania

Informujemy, że Urząd Gminy w Sadkowicach czynny jest w godzinach:

poniedziałek 7:30 - 15:30,
wtorek          7:30 - 16:30,
środa           7:30 - 15:30,
czwartek    7:30 - 15:30,
piątek        7:30 - 14:30.

Zawiadomienie – kurs chemizacyjny

W związku z licznymi kontrolami ARIMR w zakresie bezpieczeństwa i ochrony roślin Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z/s w Bratoszewicach- rejon Rawa Mazowiecka  planuje rozpocząć nabór na kursy chemizacyjne  które będą organizowane w 2021 roku. Kursy dają uprawnienia  do nabywania i stosowania środków ochrony roślin na uprawianych gruntach. Kurs jest prowadzony za odpłatnością. Kursy przeprowadzane  są w dwóch grupach.

  • Dla osób już posiadających uprawnienia (po skończeniu terminu ważności)  – kurs jednodniowy uzupełniający.
  • Dla osób które po raz pierwszy będą ubiegać się o uprawnienia do stosowania środków ochrony roślin – kurs dwudniowy podstawowy.                                                                            

Z początkiem  2021 roku zapraszamy do zapisów na kursy.  Kurs odbędzie się z chwilą zebrania 25 osobowej grupy uczestników. Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymują świadectwo dające uprawnienia ważne 5 lat.

Zapisy prosimy zgłaszać telefonicznie 516-815-639  lub 46 814-28-46 kontakt Kamila Kieszek – biuro Ośrodka Doradztwa Rolniczego Rawa Mazowiecka,  lub w Urzędzie Gminy u Pani Z Gut

                                                                             Organizator kursu: sp. ŁODR Kamila Kieszek

Informacja

Przypominamy o obowiązku złożenia oświadczenia o sprzedaży napojów alkoholowych za 2020 r. oraz wniesienia opłaty I raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w terminie do 31 stycznia 2021 r.

Sołectwo na plus

 

Zgodnie z uchwałą nr 1268/20 z dnia 29 grudnia 2020 roku Zarząd Województwa Łódzkiego ogłasza nabór zgłoszeń „Sołectwo na plus”.

Zasady naboru „Sołectwo na plus” zostały opisane w Regulaminie naboru „Sołectwo na plus”, przyjętym Uchwałą Zarządu Województwa Łódzkiego Nr 1267/20 z dnia 29 grudnia 2020 r., zwanym dalej Regulaminem.

Zgłoszenie należy sporządzić na  druku, który określa załącznik nr 1 do Regulaminu i złożyć w Biurze Podawczym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego lub przesłać za pośrednictwem podmiotów świadczących usługi pocztowe na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź, w terminie do dnia 1 lutego 2021 roku (decyduje data stempla pocztowego).

Składane zgłoszenia powinny dotyczyć projektów realizowanych wyłącznie w terminie od dnia 1 lipca 2021 roku do dnia 15 listopada 2021 roku.

Kwota dotacji w ramach projektu dla jednej miejscowości nie może być większa niż 10 000 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych) i musi być podana w zaokrągleniu do pełnych złotych.

Wymagania dla projektów zostały określone w Regulaminie.

Wszelkie zapytania można kierować:

- pod adresem email: dorota.rzeznik@lodzkie.pl

- telefonicznie 42-663-32-24, 42-663-35-74

Informacja o odbiorze azbestu

Osoby zainteresowane odbiorem azbestu ze swoich posesji mogą do dnia 5 lutego 2021 r. składać wnioski w Urzędzie Gminy. Druki dostępne są w Urzędzie Gminy  w pokoju nr 15.

Uwaga! Azbest zgłaszany przez mieszkańców do odbioru na dzień zgłoszenia musi być zdemontowany z budynku/ów.

Informacja

Informujemy, że w dniu 31 grudnia 2020 r. (czwartek) Urząd Gminy w Sadkowicach będzie czynny do godziny 1230.

Pieniądze na zakup komputera dla dziecka z rodziny rolniczej

 

 
Komputer

Do 30 grudnia 2020 r. można składać wnioski w ARiMR o przyznanie pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką.

Wysokość pomocy wynosi 1500 zł na rodzinę.

Więcej na stronie Agencji: https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/pieniadze-na-zakupu-komputera-dla-dziecka-z-rodziny-rolniczej.html

Informacja

Informujemy mieszkańców Gminy Sadkowice, że w Wigilię Bożego Narodzenia (24 grudnia 2020 r.) Urząd Gminy w Sadkowicach będzie nieczynny.

Mammografia

Zaproszenie na badania piersi, które odbędą się 11 grudnia 2020 r. (w piątek) przy sali OSP w Sadkowicach. [ZAPISY]

Transmisja z obchodów 102. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Starosta Rawski, Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka,
Burmistrz Miasta i Gminy Biała Rawska,
Wójtowie Gmin: Rawa Mazowiecka, Cielądz, Regnów oraz Sadkowice
zapraszają na obchody

102. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 r.

  • 1000 Msza święta w intencji Ojczyzny w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej
  • 1100 Złożenie wiązanek okolicznościowych:
    • pod tablicą pamiątkową Marszałka Józefa Piłsudskiego przy PI. Piłsudskiego 5
    • pod tablicą pamiątkową Wincentego Witosa przy PI. Wolności 1
    • pod pomnikiem ofiar II wojny światowej i pomnikiem AK na cmentarzu wojskowym w Rawie Mazowieckiej
  • 1130 Uroczystość w Miejskim Domu Kultury im. Danuty Siedzikówny „INKI” w Rawie Mazowieckiej
    • „Ja teraz nie należę do partii, Ja należę do Narodu” - wystąpienie okolicznościowe dr Marcina Broniarczyka - Dyrektora Muzeum Ziemi Rawskiej
    • koncert pt. „ŚPIEWNIK POLSKI W STRASZNYM DWORZE” transmisja na kanale YOUTUBE Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka

 

  • 11 listopada 2020 - Plakat, zaproszenie
  •  

 Transmisję będzie można obejrzeć tutaj https://www.youtube.com/channel/UC7HZPznVtRQXutwN12iFHCw

 

Pomoc dla posiadaczy chryzantem

ARiMR: Pomoc dla posiadaczy chryzantem – najważniejsze informacje

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy dla posiadaczy chryzantem, którzy nie sprzedali tych kwiatów w związku z ograniczeniami
na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19.

Pomoc przysługuje posiadaczom:

  • co najmniej 50 chryzantem doniczkowych w fazie pełnej dojrzałości,
  • co najmniej 200 sztuk chryzantem ciętych w fazie pełnej dojrzałości.

Chryzantemy muszą być przeznaczone do sprzedaży na dzień złożenia wniosku.

Stawki pomocy:

  • chryzantema doniczkowa – 20 zł za sztukę,
  • chryzantemy cięte – 3 zł za sztukę.

Co należy zrobić, by otrzymać wsparcie:

– wypełnić wniosek pobrany ze strony www.arimr.gov.pl, podać w dokumencie m.in. liczbę niesprzedanych chryzantem oraz miejsce ich przechowywania;

– do 6 listopada 2020 r. złożyć wniosek w biurze powiatowym ARiMR właściwym ze względu na miejsce przechowywania zgłoszonych chryzantem. Jeśli o pomoc ubiega się posiadacz chryzantem prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą, musi wraz z wnioskiem złożyć również oświadczenia i zaświadczenia dotyczące pomocy de minimis;

– przekazać bezpłatnie chryzantemy:

  • organizacjom pozarządowym,
  • jednostkom samorządu terytorialnego,
  • innym instytucjom publicznym,

które zgłoszą w ARiMR zamiar  odbioru tych chryzantem, uzyskując pisemne lub elektroniczne potwierdzenie odbioru tych kwiatów;

– chryzantemy nieodebrane do 16 listopada 2020 r. należy niezwłocznie przekazać firmie zajmującej się zbieraniem lub przetwarzaniem odpadów lub podmiotowi wskazanemu przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa uzyskując pisemne
lub elektroniczne potwierdzenie odbioru tych kwiatów;

 

– złożyć do 30 listopada 2020 r. do biura powiatowego ARiMR potwierdzenie odbioru chryzantem przekazanych organizacjom pozarządowym, jednostkom samorządu terytorialnego lub innym instytucjom publicznym, a także potwierdzenie odbioru chryzantem przekazanych  jako bioodpady.

Wypłata pomocy nastąpi do 31 grudnia 2020 r.

Więcej na stronie: www.arimr.gov.pl  

  • mammo_gru

Projekt "Pod biało-czerwoną"

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do dołączenia do projektu "Pod biało-czerwoną" realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod naszą flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku.

Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też prosimy o oddanie głosów na Gminę Sadkowice na stronie: https://bialoczerwona.www.gov.pl/

Informacja

W dniu 30 września 2020 r. upływa termin opłacenia III raty opłaty za wydane zezwolenie na sprzedaż alkoholu.

Mammografia dla zdrowia

Zapraszamy kobiety w wieku 50-69 lat na warsztaty edukacyjne dotyczące profilaktyki i wczesnego wykrywania raka piersi
24 września 2020 r. w siedzibie OSP w Sadkowicach.

Program "Czyste powietrze"

Broszura informacyjna na temat rządowego programu "Czyste powietrze".

Informacja

Informujemy mieszkańców Gminy Sadkowice,  iż w dniu 14 sierpnia 2020 r. Urząd Gminy w Sadkowicach będzie nieczynny.

Zgodnie z Zarządzeniem nr 55/2020  Wójta Gminy Sadkowice z dnia 3 sierpnia 2020 roku, dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Gminy w Sadkowicach jest dzień 14 sierpnia 2020 r.  (tj. piątek), w zamian za święto przypadające na dzień 15 sierpnia - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Kontakt

plik,4385,orzel-bez-tla-gif.gif
Urząd Gminy
w Sadkowicach

Sadkowice 129A
96-206 Sadkowice
powiat rawski
województwo łódzkie

NIP: 8351178176
REGON: 000550315

tel./ fax: 468156191
tel. 468156167

e-mail:
ug@gminasadkowice.pl

Godziny urzędowania

poniedziałek 7:30 - 15:30,
wtorek 7:30 - 16:30,
środa 7:30 - 15:30,
czwartek 7:30 - 15:30,
piątek 7:30 - 14:30.

Różności

  • „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
  • Połączenie z tłumaczem migowym
  • Inwestycje w ramach Programu Polski Ład
  • Karta Dużej Rodziny
  • Inwestycje
  • PROW
  • Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
  • ŁARR
  • PROW 2014-2020
  • SIP
  • Mój prąd
  • gwl
  • łódzkie
  • Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego
  • Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi
  • LFRR
  • System Informacji Przestrzennej

Stopka

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.