Zajęcia koła szachowego

21 marca 2010 roku dwóch naszych zawodników: Mateusz Świdnicki i Mikołaj Jankowski wraz ze swoim opiekunem, Panią Agnieszką Włostowską mieli możliwość uczestniczenia w Wojewódzkim Turnieju Szachowym o „Złotą Wieżę”, który odbywał się w Sieradzu. Uczniowie grali w barwach rawskiego klubu szachowego „Caissa”. Drużynowo wywalczyli IX miejsce na 18 startujących drużyn.

Uczestnicy koła szachowego z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sadkowicach rozgrywają towarzyskie mecze szachowe ze swoimi rówieśnikami z Gimnazjum nr 2 w Rawie Mazowieckiej. W listopadzie gościliśmy u siebie zawodników z Rawy, natomiast 30 marca 2010 mecz towarzyski był rozgrywany w Rawie. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszych zawodników. Nasza drużyna była reprezentowana przez: M. Świdnickiego, M. Jankowskiego, A. Łubińskiego, M. Golańskiego, P. Wachowicza, B. Guta, P. Redlisiaka.

Pierwszego maja 2010 roku w Rawie Mazowieckiej odbył się otwarty turniej szachowy w grze indywidualnej o tytuł Mistrza Zrzeszenia LZS. Celem turnieju było wyłonienie Mistrza Powiatu. Mistrzostwa zostały rozegrane w dwóch kategoriach: 1. Szkoły Podstawowe i młodsi, 2. rocznik 1996 i starsi. Zespół Szkół w Sadkowicach był reprezentowany przez 20 zawodników, uczestników koła szachowego. Uczniowie zajęli czołowe miejsca w turnieju, otrzymując puchary, medale i dyplomy. W starszej kategorii tytuł Mistrza Powiatu wywalczył Damian Kaczmarczyk, pokonując Piotra Imiołę z Rawy Mazowieckiej. Na trzeciej pozycji uplasował się Mikołaj Jankowski, na czwartej Mateusz Świdnicki, tegoroczny Mistrz Gminy Sadkowice. Wszyscy zawodnicy spisali się na medal, wykazując zaangażowanie w królewską grę i sportowe zachowanie.

W czasie pierwszego tygodnia ferii zimowych w Zespole Szkół w Sadkowicach były zorganizowane Mistrzostwa Gminy w Szachach w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja. Tradycyjnie też udział w zawodach wzięli tylko uczniowie z sadkowickickiej placówki. Tegorocznym Mistrzem Gminy w szachach został Mateusz Świdnicki, wyprzedzając Mikołaja Jankowskiego i Artura Łubińskiego, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i medale ufundowane przez firmę P.P.H.U. Bartosiak. Ponadto wszyscy biorący udział w zawodach mieli przyznane nagrody, sponsorem których był Urząd Gminy

Uczniowie ZS w Sadkowicach reprezentowali gminę Sadkowice w Powiatowej "Gimnazjadzie" szkolnej w szachach drużynowych, która odbyła się 27.01.2010 w Boguszycach. Zawodnicy wywalczyli tytuł Mistrza Powiatu, co dało im awans do kolejnego etapu - etapu rejonowego, który odbył się w Skierniewicach. Gimnazjaliści musieli zmierzyć się z zawodnikami ze Starej Wojskiej, z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 w Rawie Mazowieckiej. W swoich potyczkach stracili tylko jeden punkt, uzyskując wynik 11 pkt z 12 możliwych do zdobycia. Drużynę gimnazjum reprezentowali: Mateusz Świdnicki, Mikołaj Jankowski, Damian Kaczmarczyk i Karolina Woźniak.

Na szczeblu rejonowym w Skierniewicach szachiści zajęli IVmiejsce. Przeciwnikami drużyn byli zawodnicy z Kompiny, Zdun, Nieborowa, Rawy Mazowieckiej i skierniewickich szkół.