Gmina Sadkowice

764

Galeria

Imieniny

Wtorek, 6 czerwca 2023
Imieniny Norberta, Pauliny

BIP

Treść strony

Jasełka w ZS w Lubani

Dnia 21 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół w Lubani wystawione zostały jasełka dla rodziców  i zaproszonych gości. W tym roku pod opieką Siostry Jolanty Szymańskiej i Pani Beaty Woźniak uczniowie przedstawili "Betlejemską dobranockę". Pojawił się Pinokio, który przestał kłamać, Czerwony Kapturek, który złożył w darze swój koszyczek oraz wiele innych postaci. Wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędy oraz piosenki świąteczne przy akompaniamencie gitary. Za przygotowane jasełka podziękowała Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Lubani i przekazała życzenia świąteczne. Pani Wójt Gminy Sadkowice i Ksiądz Proboszcz Parafii Lubania również złożyli życzenia rodzicom, uczniom i przybyłym gościom a na zakończenie świątecznego spotkania podzielono się opłatkiem.

Zespół Szkół w Lubani

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej i uroczystość Ślubowania
uczniów klas pierwszych Gimnazjum w Lubani.

         Dnia 14 października 2015 r. w Zespole Szkół w Lubiani odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona z uroczystością ślubowania uczniów klas pierwszych Gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrała przedstawicielka Rady Rodziców, która w imieniu rodziców i uczniów podziękowała nauczycielom oraz pracownikom szkoły za trud, jaki wkładają w swoją codzienną pracę.
         W dalszej części uroczystości Pan Dyrektor Maria Charążka złożyła serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej:
 ,,Życzę wielu sukcesów, które będą powodem satysfakcji spełnienia zawodowego, radości i optymistycznego nastawienia w każdym dniu pracy, poczucia ważności wykonywanego zawodu oraz wdzięczności uczniów, z którymi dzielicie się swoją wiedzą i doświadczeniem. Następnie wręczyła Nagrody Dyrektora za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej nauczycielom: Panu Pawłowi Becie, Pani Agnieszce Dybowskiej, Pani Iwonie Góreckiej, Pani Bogusławie Krych, Pani Annie Kubiak , Pani Beacie Matysiak, Pani Annie Ośka, Panu Adamowi Tomaszewskiemu, Pani Beacie Wożniak, pracownikom administracji Pani Hannie Stępniak, pracownikom obsługi: Pani Ewie Kowalskiej oraz Panu Pawłowi Weryńskiemu. Głos zabrała również Pani Wójt Gminy Sadkowice, Pani Karolina Kowalska, która podkreśliła , że zawód nauczycielski odgrywa bardzo ważną rolę i ma decydujący wpływ na kształtowanie oblicza młodych potem całej dojrzałej społeczności. Złożyła również słowa podziękowania za wysiłek wkładany w wykonywanie trudnej i odpowiedzialnej pracy. Wręczyła Nagrody Wójta dla Pani Dyrektor Marii Charążki i wicedyrektora szkoły Panu Adamowi Iwanickiemu.  
          Ważnym momentem tej uroczystości było przystąpienie do uroczystego ślubowania, podczas którego 33 uczniów  zobowiązało się m.in. dbać o honor szkoły oraz współtworzyć jej autorytet, okazywać szacunek nauczycielom, troszczyć się o mienie i estetyczny wygląd swojego Gimnazjum, dbać o piękno mowy ojczystej, szanować poglądy i przekonania innych. Każdy gimnazjalista na tę okoliczność otrzymał prezent, który wręczyła Pani Wójt Gminy Sadkowice Pani Karolina Kowalska.
         Pani Dyrektor Maria Charążka, dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia szkoły Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego jak również  życzyła ,,pierwszoklasistom” rozwijania swoich pasji, sukcesów oraz owocnego pobytu w progach   szkoły.
         Dzień otrzęsin ,, pierwszoklasistów’’, pokazał, że Gimnazjum może być miłą
 i przyjazną instytucją, – miejscem spokoju, odpoczynku, tajemniczego uroku, oddania się czynnościom wzbogacającym, sprawiającym radość.
         Dzień Edukacji Narodowej połączony z uroczystością ślubowania uczniów klas pierwszych Gimnazjum zakończył się wspólnym obiadem przygotowanym przez rodziców uczniów klas I Gimnazjum. To wydarzenie było niezwykłym przeżyciem dla obecnych, a zwłaszcza dla "pierwszaków", którzy na pewno ten dzień zachowają
w pamięci bardzo długo.

Zespół Szkół w Lubani

 

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Moja wymarzona ekopracownia - 2015

W czerwcu 2015 r. Szkoła Podstawowa im Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zespole Szkół w Lubani została laureatem konkursu "Moja wymarzona ekopracownia".
Projekt do konkursu opracowali nauczyciele: p. Iwona Górecka i p. Agnieszka Dybowska przy wsparciu Dyrektora Zespołu Szkół w Lubani  p. Marii Charążka.

Przy udziale Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz pomocy Wójt Gminy Sadkowice p. Karoliny Kowalskiej i zastępcy p. Barbarze Gąsiorowskiej w naszej szkole została wyremontowana pracownia lekcyjna zgodnie z realizacją zadania, pt: "Odkrywamy tajemnice przyrody"- utworzenie Ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zespole Szkół w Lubani.

Całkowity koszt projektu wyniósł 37 296,00 zł, w tym WFOŚiGW  35 296,00 zł, pozostałą kwotę dofinansował Urząd Gminy w Sadkowicach.

Realizacja zadania polegała na odnowieniu i modernizacji pracowni. Został zamontowany zlewozmywak wraz z instalacją wodno-kanalizacyjną oraz dodatkowe gniazda elektryczne. Całe pomieszczenie zostało pomalowane.  Zakupione zostały nowe meble, stoliki i krzesła uczniowskie oraz biurko nauczycielskie. Największą atrakcją jest modernizacja szkolnego zoo, którą zajął się p. Adam Wolański. Stary, specjalnie skonstruowany regał pod akwarium i terrarium zyskał świeży kolor i oprzyrządowanie. Znalazły się w nim: akwarium z nowymi rybkami, krewetkarium, płazy i gady. Obok w szafie stoją straszyki, patyczaki oraz świnki morskie.  W oknach zamontowano rolety i ustawiono rośliny ozdobne. Oprócz tego szkoła pozyskała nowoczesny sprzęt audio video tj. tablicę interaktywną  z projektorem krótkoogniskowym, wizualizer, laptop z oprogramowaniem oraz różnorodne pomoce dydaktyczne: plansze i gry edukacyjne, mikroskopy, lupy, kompasy, modele, mapy, filmy, zestawy do przeprowadzania badań. Wszystko to uatrakcyjni zajęcia w naszej szkole i pobudzi uczniów do twórczego myślenia.  Swój wkład w tworzenie pracowni wnieśli również pracownicy obsługi oraz  rodzice, którzy uczestniczyli w pracach remontowych i porządkowych.

W ekopracowni będą odbywały się lekcje przyrody oraz zajęcia dla uczniów kl. I – VI wynikające z realizacji podstawy programowej, konkursy i spotkania. Ekopracownia jest dostępna dla wszystkich uczniów.

Przed nami jeszcze uroczyste otwarcie pracowni. 


Zespół Szkół w Lubani

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

"Dzień Rodziny"

Dnia 1 czerwca w ZS w Lubani świętowano "Dzień Rodziny". Radosne święto rozpoczęła część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków przygotowana pod kierunkiem wychowawczyni P. Elżbiety Staszewskiej. W swoim debiucie scenicznym przedszkolaki zaprezentowały nie tylko zabawne wiersze i piosenki o rodzinie, ale także swoje umiejętności taneczne. W specjalnie przygotowanych na występ strojach świetnie zatańczyły sambę, poleczkę, boogie woogie oraz polkę - westernówkę. Następnie wystąpiło koło taneczne z klas młodszych, które przedstawiło nowoczesny układ choreograficzny przygotowany wspólnie z P. Anną Kubiak. Licznie zgromadzeni rodzice długo oklaskiwali popisy swoich pociech nie ukrywając wzruszenia. Było też symboliczne "Sto lat" dla rodziców, życzenia, buziaki oraz własnoręcznie wykonane przez dzieci upominki. Wśród nich królowały tęczowe kwiaty, bukieciki, serduszka, motyle, albumy oraz złote rybki spełniające życzenia i podkówki na szczęście. Dyrektor ZS w Lubani P. Maria Charążka przedstawiła plan przebiegu święta i zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy na łonie natury. Słoneczna pogoda zachęcała wszystkich do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu wśród najbliższych sobie osób. Po części oficjalnej cała społeczność szkoły udała się na piknik w plener do gospodarstwa agroturystycznego w Domaniewicach. Atrakcje, przyroda i słońce przyciągnęły do zabawy całe rodziny. Rozgrywki sportowe, paintball, zabawy integracyjne, przejazd bryczką, czy wierzchem na koniach, spływ kajakowy - to tylko nieliczne z zaplanowanych atrakcji. Uczestnicy pikniku mieli także możliwość skorzystania z przysmaków przygotowanych przez Radę Rodziców w postaci grillowanych kiełbasek i słodkiego poczęstunku. W tym dniu wszyscy włączyli się również do akcji Ogólnopolskiego Programu Profilaktycznego - "Profilaktyka a Ty" wspólnie, miarowo wystukując rytm serca. Impreza integracyjna w pełni zrealizowała zamierzone cele wychowawcze wśród których najważniejsze to wzmacnianie więzi rodzinnych oraz integrowanie społeczności szkolnej i lokalnej. 

Zespół Szkół w Lubani

  • -
  • -
  • -

Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w strojach z epoki.

W miniony wtorek (5 maja), w Zespole Szkół w Lubani odbyła się uroczysta akademia, poświęcona 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Celem apelu było kształtowanie wśród uczniów poczucia przynależności narodowej. Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego.

         Majowa jutrzenka zaświeciła pod przysłowiową strzechą w Zespole Szkół w Lubani. Uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej oraz klasy II i III Gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli Pani Beaty Matysiak oraz Pana Emiliana Matysiaka przygotowali inscenizację pt.: "Niezwykła podróż do przeszłości ", która na kilka chwil przeniosła zebranych widzów z majowego pikniku wprost na salę obrad sejmowych 1791r. 
         Toczyły się tam właśnie burzliwe spory między wrogimi stronnictwami politycznymi, z których jedno dążyło do nowych reform w kraju, a drugie - wręcz przeciwnie - zadowalało się tym, co jest - czyli zastojem polityczno-gospodarczym. Na szczęście - tak w przeszłości, jak i na scenie - waśń zaowocowała podpisaniem Ustawy Rządowej, zwanej również Konstytucją 3 Maja.  Słowem i pieśnią, młodzież  przybliżyła  wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja.
         Na szczególną uwagę zasługiwały barwne kostiumy z epoki, profesjonalna gra młodych aktorów, która doskonale odtworzyła realia tamtych czasów. Warto również podkreślić, że akademia zakończyła się uroczystym wykonaniem poloneza przez klasę III Gimnazjum. Była to część apelu, która zaskoczyła widzów, ponieważ po raz pierwszy na apelu szkolnym uczniowie podjęli się trudu przygotowania i zatańczenia tańca, który jest związany z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Uczniowie zostali nagrodzeni dużymi brawami  oraz słowami uznania od samej Pani Dyrektor Marii Charążki.
         Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja zakończył się odśpiewaniem pieśni pt. ,, Orle biały”  przez uczennice klasy VI Szkoły Podstawowej J. Górzyńskiej i  K. Wójcik.

Zespół Szkół w Lubani

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Rozpoczęcie sezonu piłkarskiego 2014/2015

Dnia 25 marca 2015r w Zespole Szkół w Lubani odbyło się uroczyste rozpoczęcie sezonu piłkarskiego 2014/2015 zawodników SL UKS Lubania runda wiosenna w kategorii C2 Trampkarz.

     Z tej okazji zostali zaproszeni goście Wójt Gminy Sadkowice Pani Karolina Kowalska, Dyrektor Zespołu Szkół w Lubani Pani Maria Charążka, Wicedyrektor Pan Adam Iwanicki, Dyrektor Banku Spółdzielczego Ziemi Łowiskiej Pani Urszula Wieczorek. Na uroczystości byli Prezes SL UKS Pan Paweł Beta, Sekretarz SL UKS Pani Hanna Stępniak i Trener SL UKS Pan Tomasz Niemirski wraz z zawodnikami.

     Wszystkich zebranych przywitał Prezes Klubu Pan Paweł Beta oraz Dyrektor Zespołu Szkół Pani Maria Charążka. Ważnym elementem spotkania było wręczenie zawodnikom dresów sportowych ufundowanych przez sponsora Klubu – Bank Spółdzielczy Ziemi Łowickiej oddział Sadkowice. Stroje sportowe wręczyła Dyrektor Banku Pani Urszula Wieczorek. Zawodnicy byli bardzo zadowoleni i podziękowali za prezent.

Zespół Szkół wLubani

  • -
  • -
  • -
  • -

,,Historyczna liga mistrzów”

Uczeń Zespołu Szkół w Lubani,
 jednym z najlepszych w województwie!

 

Michał Kwaśniewski, uczeń kl. II Gimnazjum Zespołu Szkół w Lubani, znalazł się w 13 osobowej elitarnej grupie laureatów Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Eliminacje wojewódzkie składają się z dwóch części. W części pierwszej każdy uczestnik eliminacji ma za zadanie rozwiązać test zawierający zadania otwarte i zamknięte. W części drugiej każdy uczestnik  rozwiązywał zadania na podstawie lektur dotyczących historii regionalnej.

Uczestnicy musieli wykazać się szczegółową wiedzą z zakresu od starożytności do zakończenia I wojny światowej z uwzględnieniem historii regionalnej  podkreśla opiekun ucznia nauczyciel historii Emilian Matysiak.

Jak  przygotowywałeś się do konkursu ? - Nie stosowałem żadnych specjalnych technik nauki, według mnie po prostu trzeba się uczyć dotąd, aż się wszystko zapamięta. Nauka nie jest dla mnie czymś trudnym – przyznaje.  Obecnie staram się zgłębiać wiedzę, teraz na przykład odkrywam zupełnie nowe epizody z historii świata. Uczeń Michał Kwaśniewski lubi czytać powieści historyczce.  

Podsumowanie  Wojewódzkiego Konkursu Historycznego odbędzie się 15 kwietnia 2015 r. w siedzibie Wydziału Prawa i Administracji UŁ w Łodzi .

W ubiegłym roku szkolnym jako pierwszoklasista Michał Kwaśniewski wygrał  I Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych pt. „Żołnierze Niezłomni” i wygrał laptopa . Konkurs zorganizowali działacze środowisk patriotycznych związani z rawskimi strukturami Prawa i Sprawiedliwości i Klubem Gazety Polskiej. Patronat honorowy objęli poseł do PE Janusz Wojciechowski i senator Grzegorz Wojciechowski oraz radni Miasta Rawy Mazowieckiej Stanisław Kabziński i Leszek Jarosiński. W tym roku szkolnym uczeń nie mógł uczestniczyć
w konkursie, ponieważ Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Historii odbył się w tym samum dniu tj.3 marca 2015 r.

Warto również podkreślić, że w tym roku szkolnym Michał Kwaśniewski został finalistą Wojewódzkiego Konkursu  z Geografii.

 

Zaproszenie na podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla gimnazjalistów

 

Kuratorium Oświaty w Łodzi i Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego zapraszają laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów gimnazjum przeprowadzonych w roku szkolnym 2014/2015 oraz nauczycieli – opiekunów nagrodzonych uczniów na podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych. 

Uroczystość odbędzie się 15 kwietnia 2015 (środa) roku o godz. 10.00 w siedzibie Wydziału Prawa i Administracji UŁ w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 8/12 (w auli czerwonej).

Zespół Szkół w Lubani

 

Uczniowie Zespołu Szkół w Lubani zdecydowali co będą czytać!

Pod patronatem Minister Edukacji Narodowej Joanny Kluzik - Rostkowskiej, 23 marca 2015 r. w Zespole Szkół w Lubani odbyły się Ogólnopolskie Wybory Książek. W ustalonym przez szkołę dniu uczniowie i nauczyciele wrzucali do urn karty do głosowania, gdzie wpisywali tytuły od 1 do 3 najciekawszych książek, które czytali w ostatnim czasie.
         Po wyborach, został stworzony, szkolny wykaz, który  następnie został  przesłany do organizatorów akcji - redakcji miesięcznika "Biblioteka w Szkole", Towarzystwa Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz "Biblioteki Szkolnej Online".
         Na liście najciekawszych książek w Gimnazjum znalazły się m.in. Igrzyska śmierci -  S. Collins, Wiedźmin - A. Sapkowski ,Chłopcy z Placu Broni - Ferenc Molnár. Opowieści z Narnii  C.S.Lewisa - to najpopularniejsza książka wśród uczniów Szkoły Podstawowej. Kolejne miejsca zajęły: Kubuś Puchatek -A. A Milne, Dzieci z Bullerbyn- A. Lindgren, Hobbit, czyli tam i  z powrotem - J .R.R. Tolkiena.
          Biblioteka Szkolna w Lubani chętnie włączyła się do przedsięwzięcia Ogólnopolskich Wyborów Książek. Akcja ta pozwoliła dodatkowo poznać zainteresowania czytelnicze, co ułatwi bibliotece szkolnej, zakup nowości czytelniczych. Uczniowie naszej szkoły podali ok. 170 tytułów książek.
          To będzie nasz wkład w tworzenie ogólnopolskiego wykazu, który zostanie przekazany MEN. Mamy nadzieję, że otrzymamy pieniądze na zakupy nowych książek! Koordynatorem wyborów w naszej placówce była Beata Matysiak – nauczyciel bibliotekarz. Wybory te miały na celu promocję i upowszechnienie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów, promocję biblioteki i kształtowanie postaw obywatelskich.

Zespół Szkół w Lubani

  • -
  • -

Kontakt

plik,4385,orzel-bez-tla-gif.gif
Urząd Gminy
w Sadkowicach

Sadkowice 129A
96-206 Sadkowice
powiat rawski
województwo łódzkie

NIP: 8351178176
REGON: 000550315

tel./ fax: 468156191
tel. 468156167

e-mail:
ug@gminasadkowice.pl

Godziny urzędowania

poniedziałek 7:30 - 15:30,
wtorek 7:30 - 16:30,
środa 7:30 - 15:30,
czwartek 7:30 - 15:30,
piątek 7:30 - 14:30.

Różności

  • „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
  • Połączenie z tłumaczem migowym
  • Inwestycje w ramach Programu Polski Ład
  • Karta Dużej Rodziny
  • Inwestycje
  • PROW
  • Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
  • ŁARR
  • PROW 2014-2020
  • SIP
  • Mój prąd
  • gwl
  • łódzkie
  • Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego
  • Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi
  • LFRR
  • System Informacji Przestrzennej

Stopka

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.